Baymak Baxi ECO 3 240 Fi Kombi Arızası

Kombi calışırken birden sıcaklık 90 derecelere cıkıyor 45 derecede veya 50derecede calışırken ekranda sıcaklık 90 derece gösteriyor sıcsk su kullanmadıgım halde sıcaksu işareti yanıp sonuyor sankı sıcak suyu acmışım kullanıyormuş gibi
Birde kombi yazın açık petek bölümü kapalı sıcak su için kullanıyorum kendiliginden calışmaya başlıyor peteklere sıcsk su gelıyor petekler ısınıyor sıcaklık 90 95 lere cıkıyor.
Sorun nedır bana yarcımcı olabılırmısınız acaba teskkurler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
daldırma tıpı ntc veya kart aızalı olabılır.su ıstegı olmadıgı halde bunu yapıyorsa su akış sensoru işigi yanıyormu?

daldırma tıpı ntc veya kart aızalı olabılır.su ıstegı olmadıgı halde bunu yapıyorsa su akış sensoru işigi yanıyormu?
su işareti normalde kullanırken yanıyor ama arıza durumunda yanıp sonuyor ve aynı zamanda peteklerin işaratide yanıp sonuyor.
arıza herzaman yapmıyor ara sıra yapmaya başladıgı zaman su kaynıyor kombıde kendını korumaya alıp kapanıyor bir kac saat sonra acıyorum hiç birşey yokmuş gibi çalışıyor arkadaşım kar arızasındandır dedi acabamı

Arkadaşlar akrabamda Baymak Energy 240FI model kombi var. Kombi bakımdan geçmiş, bakımdan sonra sıkıntı oluşmuş.

Kombiyi açtığınızda kendi kendine yanıp suyu 45-60'C arasına getiriyor. 5 dakikada bir sürekli yanıp sönüp sıcaklığı bu aralıkta tutuyor.
Kombi yaz-kış modunda olsun, kalorifer ve su sıcaklık düğmesi kapalı olsun durum yine değişmiyor. Kombi sürekli bu sıcaklığa gelmek için yanıp duruyor.

Sorun ne olabilir?

BAYMAK BAXI ECO 3 240 Fİ KOMBİ Hakkında formda başka biryerde konu varmı acaba bu arızayı kendim çözmem lazım bana yardımcı olabilirmisiniz

Kombi calışırken birden sıcaklık 90 derecelere cıkıyor 45 derecede veya 50derecede calışırken ekranda sıcaklık 90 derece gösteriyor sıcsk su kullanmadıgım halde sıcaksu işareti yanıp sonuyor sankı sıcak suyu acmışım kullanıyormuş gibi
Birde kombi yazın açık petek bölümü kapalı sıcak su için kullanıyorum kendiliginden calışmaya başlıyor peteklere sıcsk su gelıyor petekler ısınıyor sıcaklık 90 95 lere cıkıyor.
Sorun nedır bana yarcımcı olabılırmısınız acaba teskkurler.

şerafettin bey kombiyi kullandyğın evde güneş enerjisi,termosifon ve şohben gibi başka su ısıtıcıları varsa bu normal bir olaydır diğer su ısıtıcılarının giriş veya çıkışında vana varsa onları kapatın düzelebilir. saygılar

güneş enerjim var ama vanası bozuldu diye değiştirdim. herzaman yapmıyor ara sıra yapıyor. birde bende bu kombiden 3 tane var bende 2 si gecen kış cok yaptı şimdi o ikisin de birşeyyok bu kış 3cu arasıra yapmaya başladı bir arıza olsa devamlı yapar diye düşünüyorum birde bi sıkıntı varsada kartta soguk lehim vardır diye düşünüyorum haksızmıyım açaba.

kombinin kartını söktüm güzel bir temizlik yaptım.
soguk lehimler vardı yani catlak hepsini elden gecirdim lehimlerin
topladım ve sonuç mükemmel hiç bir arıza kalmadı
mukemmel çalışıyor.

benim kombimdeki sorunda su seviyesiyle ilgili sürekli e 10 diye hata veriyor.su basıncı düşüyormuş.su ekliyorum ama 2 saat sonra kendiliğinden yine düşüyor.ne yapabilirim bilgisi olan var mııı? :(

benim kombimdeki sorunda su seviyesiyle ilgili sürekli e 10 diye hata veriyor.su basıncı düşüyormuş.su ekliyorum ama 2 saat sonra kendiliğinden yine düşüyor.ne yapabilirim bilgisi olan var mııı? :(

Sayın selem22;

Kombilerde su eksilmesi çok göreceli bir problemdir.
Bunların en başında tesisat kaçakları gelir. Mevcut kalorifer sisteminde dolaşan su miktarı 2 veya 3 litredir. ( normal bir daire için ) Dolayısı ile peteklerden, vanalardan, hava alma müşürlerinden, göremediğimiz ( sıva altı ) boru geçişlerinden kaçan sular kombide su eksilmesine sebebiyet verir.
Diğer bir neden kombilerde bulunan Genleşme Tankında hava kalmayışıdır. Eksilen hava yerine su dolar ve siz bunu manometrenizde su eksilmesi olarak görürsünüz. Böyle bir durumda tesisatta ki su boşaltılır. Genleşme tankınıza normal bir daire için ( tavan yüksekliği 2,5 mt. Ort. 100 m2 bir daire ) 0,7 bar hava basmalısınız.
Veya en kolay çözüm Yetkili Servis çağırın :)

Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri