Baymak AquaPrismatic Termik Arızası

Karansa

Üye
Herkese merhaba arkadaşlar, bugün evimde kullandığım termosifon kendi kendine termik açtı. Her şey normalken. Panel kapağını söktüğümde fotoğrafta ki manzarayla karşılaştım. Termik ucu erimişti. Sizce neden erimiş olabilir? Daha 4 aylık bir cihaz da termiğin ömrünün dolduğunu zannetmiyorum. Yardımcı yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
IMG-20191112-WA0005.jpeg
IMG-20191112-WA0004.jpeg

Merhaba geçmiş olsun, soket gevşekse de yapar içeriden kontak tam temas edemeyip ısının artmasından dolaylı olarak da yapar. Ölçüp ona göre hüküm vermek gerekir.

daha 4 aylık diyorsunuz hemen servis çağırınız.

Cevabınız için çok teşekkürler. Ancak yanmadan önce de bir kere termik açmıştı. Tabii açtığı gibi sigortayı indirip bakmıştım. Herhangi bir ısı yoktu hatta nötr faz da soketler de gevşeklik var mı diye bakmıştım aşırı derece de sabit duruyordu. Termiği kapattım ve devreye soktum. Şimdi yine aynısı oldu ancak bu sefer erime olması beni şaşırttı. Fabrikanın işine karışmak gibi olmasın ama böyle bir devrede bütün yükü termik'den geçirmek bana göre yanlış.

beyaz eşyalarda, ütü olsun fırın,termosifon hep bunlardan kullanıyorlar, yan tarafım da hem tefal hem de baymak servisi vardı. servis talep edip fiyat sorunuz , anladığım kadarıyla elinizden geliyor, kablo pabuçları dahil hepsini yenileyebilirsiniz.

beyaz eşyalarda, ütü olsun fırın,termosifon hep bunlardan kullanıyorlar, yan tarafım da hem tefal hem de baymak servisi vardı. servis talep edip fiyat sorunuz , anladığım kadarıyla elinizden geliyor, kablo pabuçları dahil hepsini yenileyebilirsiniz.
Evet endüstriyel ekipman teknikeriyim. Endüstriyel fırınlar bulaşık makinaları gibi cihazlar da hep kullanıyorum. Ancak biz genel de direk termiğin üzerinden geçirmiyoruz mesela enerjiyi, kontaktör veya kart yardımı ile, yani termiğin kontaktörü kontrol ederek enerjiyi kontaktör üzerinden geçirmesi daha sağlıklı oluyor. Dediğiniz gibi yapacağım şu an aklıma takılan soket eridiğinden dolayı termiğe bir zararı olmuş mudur. Termiği güzel para çünkü :)

kablo pabucundan yanmış gibi görünüyor resimde, kablo soketini biraz sıkı girmesini sağlayıp deneyebilirsiniz. yeni bir soket fiş için diyorum.

kablo pabucundan yanmış gibi görünüyor resimde, kablo soketini biraz sıkı girmesini sağlayıp deneyebilirsiniz. yeni bir soket fiş için diyorum.
Sonuçları yazacağım bütün cevap yazan arkadaşlara ve size teşekkür ederim. Bilgi paylaştıkça güzeldir. En basitinde bile...

Termiği anahtar oalrak düşünün girişteki gerilimi çıkışta görüyorsan kayıpsız sağlamdır, tekniker olduğunuza göre ölçüm de bilirsiniz ölçü aletiniz de vardır.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri