baumer Basınç transmitterı ve ekranı

povulon

Üye
Merhaba

Baumer marka yağ basınç transmitterı ve DFON1200 gösterhe ekranı aldım

yaptığım işlem :

basınç transmitterı hidrolik bir pistona bağlı pistonun miline kuvvet uygulandığı zaman transmitter uygulanan kuvvete karşılık göstergeye gerekli bilgiyi iletiyor ve gösterge newton cinsinden bir değer gösteriyor.

Kalibrasyon ayarıda yapıldı hiçbir sıkıntı yok

Fakat sorunum hidrolik pistona herhangi bir yük uygulanmadığı zaman yani transmitter boştayken gösterge ekranı sadece 0 değerini göstermesi lazım fakat sürekli hareket halinde -10 ile 20 arasında aralıklıo olarak sürekli değişim gözlemliyorum

Yetkili firma gövdeyi toprakla ortamdaki manyetik alandan etkilendiği için cihaz parazitleride okuyor dedi fakat gövdeyi toprakladım bir değişim olmadı bu parazitleri nasıl önlerim

Teşekkürler

merhabalar ne kadar yardımcı olur bilemiyorum ama ben textil sektöründe çalısıyorum boya makinaları flow metre ile su alır gelen sinyale gore sayac gecen su miktarını sayar bir iki defa basıma geldi flow metreyi degiştirdiğimiz zaman hiç bir sebep yokken arada gostergeler saymaya baslıyor parazit alıp sorunu sayac uclarına direnç başlayarak çözduk firmaya gelen eliar serviside zamanında 4-20 ma le calışan seviye olçerlere dirençle kondansötör takmıştı parazit için transmitter uclarına böyle bir çözum sizin ne kadar işinize yarar bilemem çözüm bulamassanız denersiniz araştırma yaptıktan sonra tabii cihazınıza zarar vermemesi açısından kolay gelsın ...

Arkadaşlar merhabalar bir sorum olacak herkes gibi benimde basınç transmitteri nedir ne iş yapar ile alakalı bilgim var fakat. Transmitter üzerindeki basınç değerine göre nasıl elektriksel büyüklük elde eder.Ayrıca plc ile aralarında ki iş bölümü nedir yardımcı olmanızı rica ediyorum .

İşe yararmı bilmem ancak ölcülen degerleri bircok kere alıp,sonra ortalamısını ekrana vermekte fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri