Tableti bataryasız çalıştırmak?

Merhabalar ben zamanında 90 tlye pc Nivanın kalitesiz tabletlerinden almıştım
Ama zamanla bataryası ölmeye başladı ve o dereceye geldiki tablet, şarjdan çıkarıldığı anda kapanmaya başladı
Bende tableti bataryasız çalıştırmak istiyorum
Tabletin çalışmak için gerekli olan enerjisi 3.7 v 2000mAh yani 3,7 volt 2 amper bir adaptöre ihtiyacım var, elimde olan ise 5 volt 2 amper, bende söyle bişey düşündüm eğer bataryaya güç verirsem bataryadanda devreye güç versem nasıl olur diye düşündüm ve mantıklı geldi bataryayı direnç olarak kullanacaktım fakat tek sorun bu bataryada giriş çıkışları bilmiyorum uçları nasıl bağlamalıyım? (soketleri bozulma derecesinde bükmeden çalışmıyor

15973253639857966436139971087691.jpg

Batarya uçlarının/kablolarının fotosunu paylaşır mısınız?
Buyrun en

Bataryaya girenmi anakarta girenmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bataryadan karta görebildiğim kadarıyla kırmızı ve siyah iki kablo gidiyor. Kırmızı +, siyah - boyle bir standart oluşmuş. Elimizdeki 5v 2a güç kaynağını yaklaşık 3.7 volta indirmek için iki tane 1n4007 diyordu seri baglamaliyiz.

Peki direnç bağlamak yerinde bataryayı direnç olarak kullanamazmıyız. Çünkü tablette bazen çok yük binebilir çektiği enerji stabil kalmaz diye düşünüyorum

Peki direnç bağlamak yerinde bataryayı direnç olarak kullanamazmıyız. Çünkü tablette bazen çok yük binebilir çektiği enerji stabil kalmaz diye düşünüyorum
olabilir de sürekli şarj olan pil patlar, yanar !
Genelde adaptörlerin orta uçları +(kırmızı), etrafı da - ( siyah ) olur.
1597326154824.png

şemadaki bağlantı işinizi görebilir. Batarya diye adapatör bağlantısını tablete yutturmuş olacaksın.

Son düzenleme:
Merhabalar ben zamanında 90 tlye pc Nivanın kalitesiz tabletlerinden almıştım
Ama zamanla bataryası ölmeye başladı ve o dereceye geldiki tablet, şarjdan çıkarıldığı anda kapanmaya başladı
Bende tableti bataryasız çalıştırmak istiyorum
Tabletin çalışmak için gerekli olan enerjisi 3.7 v 2000mAh yani 3,7 volt 2 amper bir adaptöre ihtiyacım var, elimde olan ise 5 volt 2 amper, bende söyle bişey düşündüm eğer bataryaya güç verirsem bataryadanda devreye güç versem nasıl olur diye düşündüm ve mantıklı geldi bataryayı direnç olarak kullanacaktım fakat tek sorun bu bataryada giriş çıkışları bilmiyorum uçları nasıl bağlamalıyım? (soketleri bozulma derecesinde bükmeden çalışmıyor
Aramadan konu açmayınız lütfen, cezanız ilk mesajdan itibaren konuyu okumak ;).

IMG_20201008_161628.jpg

Arkadaşlar merhabalar Ben biraz acemiyim
Elimder reeder in m8 plus anakartı var ve bunu tv box yapmak istiyorum fakkat bazı sorularım olucak
Elimde 2 A Mini Ayarlanabilir Voltaj Düşürücü var ve 5v luk bir adapterü 3.9 volta düşürüp tablete bağlamak istiyorum
Fakkat nereye bağlantı yapıcağımı bilmiyorum anakar üstünde birsürü eksi ve artı var hangisi doğru yer bilmiyorum
Birde açma kapama butonu yok onu nereye bağlıcam

Arkadaşlar merhabalar Ben biraz acemiyim
Elimder reeder in m8 plus anakartı var ve bunu tv box yapmak istiyorum fakkat bazı sorularım olucak
Elimde 2 A Mini Ayarlanabilir Voltaj Düşürücü var ve 5v luk bir adapterü 3.9 volta düşürüp tablete bağlamak istiyorum
Fakkat nereye bağlantı yapıcağımı bilmiyorum anakar üstünde birsürü eksi ve artı var hangisi doğru yer bilmiyorum
Birde açma kapama butonu yok onu nereye bağlıcam

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri