Batarya kapasitesini arttımak

Arkadaşlar elimde bir cihaz var. Bu cihaza bağlı 70 mAh 3 volt luk batarya var. Ben bu bataryanın yanına 80 mAh batarya ekleyip kullanım süresini arttırmak istiyorum. Sorum şu bu ekleyeceğim pili bataryama serimi bağlamam gerek yoksa parelel mi? Seri bağlarsam voltaj artar devreye yüksek voltaj uygulanır ve devre elamanlarına zarar gelebilir veya parelel bağlarsam akım artar devreye fazla akım yüklenir ve yine elemanlar yanar bunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim. Ürünüm bir bluetooth kulaklık.

Not: Konu açma yerim doğru olmayabilir. Kusura bakmayın.

paralel bağlarsan sorun olmaz, kullanım süresi uzar.
70lik tamamen ölmemiş mi, aslında iki tane aynı yeni 80lik taksan daha iyi olur, farklı piller iç direnç uyumsuz olabilir

paralel bağlarsan sorun olmaz, kullanım süresi uzar.
70lik tamamen ölmemiş mi, aslında iki tane aynı yeni 80lik taksan daha iyi olur, farklı piller iç direnç uyumsuz olabilir

Teşekkürler. Elimde 80 mah var sorun olmaz demi. 70 lik yeni zaten 2-3 defa kullanıldı. birde parelel bağladığımda akımı artacağı için devreye uygulanan akım zarar verir diye düşünmüştüm teşekkürler deneyeceğim umarım uyumsuz olmaz

Genelde sorun çıkmaz ama özel durumlar olabilir % 100 doğru cevap değil. Batarya iç direnci ile akım sınırlanan durumlarda sorun çıkabilir. 3 voltluk şarzlı batarya nedir lityum cinsimi.

Batarya kapasitesi ve akim artisi sorun degil. Neden degil dersek sizin bu bataryaya bagli yukunuzun bir ic direnci vardir. Siz voltajı yukseltmedikce sabit direncte fazla akim akmayacaktir.

Yani bataryaya paralel baglama yapacaksiniz. Tabiki uygun kosullarda. Baglamak istediginiz pillerin ne tur bir pil oldugunu bilmiyoruz

Batarya kapasitesi ve akim artisi sorun degil. Neden degil dersek sizin bu bataryaya bagli yukunuzun bir ic direnci vardir. Siz voltajı yukseltmedikce sabit direncte fazla akim akmayacaktir.

Yani bataryaya paralel baglama yapacaksiniz. Tabiki uygun kosullarda. Baglamak istediginiz pillerin ne tur bir pil oldugunu bilmiyoruz

Genelde sorun çıkmaz ama özel durumlar olabilir % 100 doğru cevap değil. Batarya iç direnci ile akım sınırlanan durumlarda sorun çıkabilir. 3 voltluk şarzlı batarya nedir lityum cinsimi.

Piller li-po pillerdir biri 70 mah biri 60 mah bağlantısını yaptım, sürede bir değişiklik olacak mı deneyerek anlayacağım.

Alıcıda motor türü bir şey yok ise süreniz uzayacaktır. Kablosuz kulaklık galiba.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri