Batarya devresi

IMG_6231.jpg

Arkadaşlar elimde arızalı alkolmetre cihazı var şarz olmama sorunu var bataryadan ayrılınca çalışıyor cihaz ama bataryayı takınca şarz almıyor kapanıyor, bataryayı ölçtüm sorun gözükmüyor sebep ne olabilir sizce ?

Ne yapmamız gerekir peki bu durumda sizce devrede sorun olma durumu olabilir mi ?

Yeni başka bir pille deneyin.

Bataryayı nasıl ölçtünüz elk bilginiz ne düzeyde bilemiyoruz, devreyi şarj bakımından test etmek için pili ayırın kablolarındaki gerilimi ölçüm aynı gerilimde başka bir pil de takabilirsiniz. Pili dışarıda ölçün, gerilim ve omaj kademelerinde.

Bataryayı devreden ayırıp ölçtüm, elektronik bilgim iyi sayılır batarya da sorun görmedim ama devreden olup olmadığından emin olmak istiyorum yarın yeni bir batarya ile deneme yapacağım bakalım aynı durum devam edecek mi .

Batarya boşta olculurse yanıltır. Kendine uygun bir yük altında olculur. Mars basmayan akuyu olcersen 12.5 gösterir bı marş basarsin 5 volta iner yani iç direnci artmıştır akım cekilemez

Teşekkür ederim dediğiniz konuda haklısınız.Yük altında ölçmek gerekli, bu şekilde deneyeyim.

Sorun bataryadaymış teşekkürler ilgili cevaplarınız için.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri