Bass ritmine göre yanan ışıklı devre

lehCHE

Üye
Bass ritmine göre yanan ışıklı devresi varsa eve kurucam şöyle basit bişey olsun istiyorum.ilgilenenlere şimdiden teşşekkür ederim..

ses ışık modülatörü diye arama yaparsanız işinize yarayacak devreler bulabilirsiniz.

Merhaba, lehCHE. Senin istediğin gibi bir sistemi ben kullanıyordum. Evimdeki Creative marka ses sitemimin ses çıkışlarına bobin bağlayarak sesin biraz bas çıkmasını amaçlıyordum. Bobinin ardına hoparlörü bağladığımda amacıma bir nevi ulaşmıştım. Biraz meraklı biri olduğumdan, bobinin ardına led bağladım. Sonuç tahmin edeceğin gibi oldu. Led bass seslerin ritmine uyarak yanıp sönmeye başladı. Biliyorum uzun oldu ama son birkaç tecrübe aktarıp bitiriyorum. Bobinin hangi ucuna led'i hangi ucuna ses çıkışını bağlayacağını hatırlamıyorum. Fakat parçaladığım 9V adaptörün şebekeye bağlanan kısmına led'i, çıkışına da ses çıkışını bağlamıştım. Eğer yanlış hatırlamıyorsam; bobinin uçları arsında ölçüm yapıldığında; yüksek dirençli uçlar Şebeke, düşük dirençli diger uçlar ise çıkış oluyordu. Bağlantıyı; eğer benim gibi 5.1 sistemin varsa içini açıp bass kolonundan uçları alıp öyle yaparsan bağlayacağın ışıklar daha şık, güçlü ve çok yanar. Bağlayacaksan led bağlamanı tavsiye ederim. Yanmamasını istiyorsan Led'lere uygun şekilde direnç bağlamalısın, yada sesi az açabilirsin :):) Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi çalışmalar.

Sanırım böyle bir şey arıyorsun bu videoyu izle :

Bu da devresi ve yapımı

Ekli dosyalar

• Müziğe duyarlı led kutusu (led box) yapımı.zip
    343.1 KB · Görüntüleme: 14
Clemens Peki bu devreye 40 50 tane led yapsak herhangi bir eleman eklemeye gerek var mı direk bağlayabilir miyiz ?

arkadaşım buna 12v ile çalışan şerit le baglasak olur mu?

mikrofon girişine jackı bağlayabilirsin tabiki

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri