bass filtre hatası !

Arkadaşlar opampla bass filtre tasarımlarında hala istediğim sonuca ulaşamadım biryerde hep hatam oluyor . En son denememde bass filtrenin çıkışını anfiye girdiğimde anfi üzerindeki gnd atlaması odamı bir ampul kadar aydınlattı diyebilirim ... Fakat anfim zarar görmedi :/ Acaba bu neden olmuş olabilir ?

ve de bu bass filtre tasarımı için öneriniz var mı ?

Teşekkür ederim bunu yapabilirim sanırım :D Fakat mantığını tam oturtturabilirsem tek kart üzerinde kendi 2+1 devremi tasarlamak istiyorum sağol tekrar ..

sen sağol.fakat tek kart üzerine biraz zor gibi duruyor.2 çıkışlı 1w anfi ve +1 deki bassa göre anfi tek karta sığarmı acaba.bide bu simetrik besleme olduğu için trafosu yer kaplıyor büyük biraz.bendeki 15w fakat 3-4w bişey yeter diyorlar.besleme devren regüleli 15v olcak bunuda hatırlatıyım.ayrıca mantığını oturta bilirsem demişsin acaba neyi kastettin.???

besleme trafo konusunda sıkıntı olmaz zaten kabin tasarımları ona göre olucaktır veya smps kullanıcam bana mantık lazım oda şu tl074 --072 ve 4558 opamlarıyla denemelerde bulundum (kendi tasarımlarım ) fakat verimi istediğim gibi alamadım birinde ses bozuk oluyor diğerleri verimli çalışmıyor en son denediğimde ise anfim üzerindeki GND atlaması yanıyordu neredeyse kıpkırmızı oldu yani bu bass filtrelerinin tasarımındaki mantık önemli benim için anlatabiliyormuyum Misal bass için yüksek geçiren filtre olması gibi birşey yani umarım anlatabilmişimdir kendimi .

ha sen kendin yapmaya çalışıyosun.okadar bilgim yok malesef :)

aynen öyle :D bakalım artık elimden geldiğince geliştiriyoruz kendimizi

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri