baskı devre problemi :(

madem stk 4241 II yi kullan tercih senin.
sanal market www.bluemavi.com (ben buradan şimdiye kadar birşey almadım ama alanlar varmış).

merhabalar ben bir stk 4241 2 entegre aldım tüm malzemeleride geri kalan direnç vs bugün ilk önce kuşe kağıda çıktı aldım ütüyle bakır plakaya geçirmeye çalıştım olmadı 5 6 dk uğraştım ... sonra gittim bir bakır plaka daha aldım bu sefer yarımda olsa çıktı geri kalanını ben tamamlarım dedim ama ... bire bir boyut diyen bir paylaşımcı aslında küçük boyutunu paylaşmış şemanın baktım ki stknın oturması için kanallar aşırı dar birde baktım ki devre stk için küçük ... şimdi elimdeki son bakır plaketi temizlemeye çalıştım cd kalemi ile yaptığım yerler tinerle ve kolonya ile çıktı ama ütü ile basılan yerler çıkmıyor ve bir allahın kulu bana yardım etmiyor ne elektronikciler nede başkaları ve ben ne yapacağımı bilmiyorum yani yeni bir bakır levha alabilirim ama şehrin öbür ucuna kadar gitmekte zor geliyor yahu arkadaşlar ben uzaylı değilim sizler gibi insanım buraya yeni üye oldum ne olur yardım edin allah rızası için ben bakır plaketteki izleri nasıl silerim ???:(

emin değilim ama asit ile temizleyebilirsin sanırım istersen bir dene amam dikkatli ol gözlük ile gözlerini koru

madem stk 4241 II yi kullan tercih senin.
sanal market elektronik malzeme,transistör,entegre,direnç,kondansatör,display (ben buradan şimdiye kadar birşey almadım ama alanlar varmış).

tesadüf eseri stk 4241 v orjinalini 20 tl (13 dolar gibi bir fiyata) satın aldım :) allahın hikmeti gittim verdim stk 2 yi paramı geri aldım sonra bir telefoncuya sordum buralarda başka elektronikci varmı diye oradaki bir müşteri bana irfan elektronik diye biryeri önerdi çok umutlu değildim ama gittim terden mahvoldum yürü allah yürü ama değdi şükür rabbime :) sonra oradaki eleman elimizde yok dedi biraz oturup dinlenirken bulmuş elimizde kalan son entegre orjinal 20 tl ver gitsin dedi şoke oldum hemen aldım ne kadar mutlu olduğumu anlatamam :D şimdi artık neredeyse herşey hazır p4 işlemci soğutusu vardı bende onu stkya göre deldirdim vidalanınca gerçekten uyumlu oldu yalnız sormak istediğim (hep soruyorum acemiliğime verin :) ) şu işlemci soğutmada kullanılan termal macun kullansam daha iyi bir soğutma elde edebilirmiyim ? yada direktmi bağlı olsun ? bu hafta l1 ve l2 iiçin 2 şer metrelik 1mm sardırıcam allah nasib ederse sonra beslemesi ve ton kontrolü kalıyor birde 3d ses devresi hazırlayacağım çıkış korumalar vs 2 ay gibi zamanda herşey olacak kada bile hazır eski analog receiver kasası :)hepinize sonsuz teşekkürler bana yardım ettiğiniz için allah ne muradınız varsa versin allah razı olsun :)

tesadüf eseri stk 4241 v orjinalini 20 tl (13 dolar gibi bir fiyata) satın aldım :) allahın hikmeti gittim verdim stk 2 yi paramı geri aldım sonra bir telefoncuya sordum buralarda başka elektronikci varmı diye oradaki bir müşteri bana irfan elektronik diye biryeri önerdi çok umutlu değildim ama gittim terden mahvoldum yürü allah yürü ama değdi şükür rabbime :) sonra oradaki eleman elimizde yok dedi biraz oturup dinlenirken bulmuş elimizde kalan son entegre orjinal 20 tl ver gitsin dedi şoke oldum hemen aldım ne kadar mutlu olduğumu anlatamam :D şimdi artık neredeyse herşey hazır p4 işlemci soğutusu vardı bende onu stkya göre deldirdim vidalanınca gerçekten uyumlu oldu yalnız sormak istediğim (hep soruyorum acemiliğime verin :) ) şu işlemci soğutmada kullanılan termal macun kullansam daha iyi bir soğutma elde edebilirmiyim ? yada direktmi bağlı olsun ? bu hafta l1 ve l2 iiçin 2 şer metrelik 1mm sardırıcam allah nasib ederse sonra beslemesi ve ton kontrolü kalıyor birde 3d ses devresi hazırlayacağım çıkış korumalar vs 2 ay gibi zamanda herşey olacak kada bile hazır eski analog receiver kasası :)hepinize sonsuz teşekkürler bana yardım ettiğiniz için allah ne muradınız varsa versin allah razı olsun :)

STK nın arkasındaki yazılar nerenk? orjinalinin 25-30tl olarak biliyorum fiyatı şişirip orjinal gibi göstermiş olabilirler.
ayrıca en küçük hatanda stk yanar ona göre devreyi yapınca iyice kontrol et hatta resim ekle bizde bakalım.
devredeki I1 ve I2 yi kendin yaparsın o çok basit birşey.
stkyi soğutucuya takarken araya termal macun sürsen tabikide daha iyi olur ama fazla sürersen iyi olmaz.

STK nın arkasındaki yazılar nerenk? orjinalinin 25-30tl olarak biliyorum fiyatı şişirip orjinal gibi göstermiş olabilirler.
ayrıca en küçük hatanda stk yanar ona göre devreyi yapınca iyice kontrol et hatta resim ekle bizde bakalım.
devredeki I1 ve I2 yi kendin yaparsın o çok basit birşey.
stkyi soğutucuya takarken araya termal macun sürsen tabikide daha iyi olur ama fazla sürersen iyi olmaz.

arkadaki yazı yeşil gibi bir renk sahte olsada o kadar sorun değil aslında çalışsın yeter orjinal bulursam alırım bir tane daha :)

sahtemi gerçekmi nasıl anlaşılır ? gerçekten 13 dolara sattı bana bu entegreyi sahteyse çok kötü :( yani sahtesine bu kadar para vermiş olmak ... bir allahın kulu bana sahtemi gerçekmi analiz etmeme yardımcı olursa iade ederim orjinalini araştırırım

entegre önde yazan yazı : STK4241V STEREO AMPLIFIER üstte yazan yazı : 8E13
entegre arkada yazan yazı : E4241BDA2 (camii yeşili gibi haki yeşil koyu ton)

Sıcak Su + Limonla temizle...

Daha sonra Cif + Sert diş fırçası ile gene sıcak suda temizle..

Koaly gelsin ;)

çok büyük ihtimal sahte. zaten orjinal olmayıp kalitelisine bile 25-30 tl istiyorlar.

peki mesela cif yada vimle temizleyeceğim ama diş fırçası mı yada başka ne kullanabilirim ?

biz okuldayken vim ve bulaşık süngeri ile tuvalet teki lavaboda siliyorduk ütü metodunda da baskı devre kalemi yöntemindede %100 temizliyodu.bi sorun olmuyodu..

çok büyük ihtimal sahte. zaten orjinal olmayıp kalitelisine bile 25-30 tl istiyorlar.

ben antalyada heryere gösterdim entegreyi aly ustam star elektronikte dahil heryer bu entegrenin orjinal olduğunu daha doğrusu türkiye şartlarında orjinal olduğunu ikinci yada üçüncü sınıf kalite olmadığını söylediler aklım karıştıya neyse almış olduk bir kere hatta bir firma bana entegreye baktığında üzerinde sanyo yazan japon malı zaten türkiyede bulman zor dedi sanyonun patentini alıp üreten bir çok firma varmış bizim toptancılarda ucuza gelsin diye bu entegrelerden alıp satıyorlarmış ha ben onların yalancısıyım ayrı mesele yinede denicem kullanıcam bu entegreyi devrede bitti nasıl olsa ... şimdi hoparlör alacağım bu hafta içinde kısmet olursa aklımdan geçen ilk marka bose bose markasının 50 watt lıklarından 4 tane almayı planlıyorum hocam iyi ses alabilirmiyim ? her kabinde 2 hoparlör bose 50 watt toplam 100 watt ses ne dersiniz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri