Basit kumanda nasıl yapılır?

erman83

Üye
Herkese selam, bana 4,5 V' luk bir devreyi açıp kapatacak basit bir kumanda devresi ya da sistemi gerekiyor. Nasıl yapabilirim?? Teşekkürler...:confused:

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
elekronikçilerde satılır minik basılı kalan bırakan butonlar var beslemeyi butonun açık kontağından geçirin.

buton seçiler var emasın siemensin farklı markalarda 0-1 bu işini görür arkadaşım eğer fazla yük geçmicekse üzerinden

Teşekkürler bakıp bi inceleyim dediklerinizi.

ya bişi diyim mi abi hiç beşey anlamadım...:)

sanırım sorum anlaşılmamış ben de çok saçma sormuşuım kardeşim:) uzaktan kumanda ile demek istedim...

elektronikçilerde uydun fiyata rf alıcı veriler var 1 röleli onlardan al senin röleyide devredeki rölenin açık kontağına bağla uzaktan kumandadan basınca röle çeker veya bırakır...

peki devre şeması çizebilirmisiniz? rölede çok uç var. nasıl baglayacagız kardeşim.

bende konu hakkında yeni olduğum için sana çok basit olarak anlatacağım.

rölenin üzerinde zaten açıklama (şema ) olur ama,

A1 ve A2 röleyi tetikleyen uçlardır . bu açlara akım gelirse röle çalışmaya başlar. (ikili anahtar gibi kapalıyken bir yola açıkken diğer yola verir

vakit bulursam resim de ekleyeceğim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri