Basit elektronik devreler

bu arada memleketınıze yaklaştım :) malatya /hekimhandayım oğlum burda gorevlı yanına geldım çevreyı gezeyım dıye duşunuyordum ama maalesef teror hertarafı karıştırdı bırazda rahatsızım evden çıkmıyorum:)

Süleyman abi geçmiş olsun. Aman Süleyman abi sağlığınıza dikkat edin. Çevrede olaylar çok karışık tedbirli olmakta fayda var.
Benim yorumlarımda 2. soru hariç diğer 2 soruda 2 ihtimal söyledim hangileri doğru?

bu arada memleketınıze yaklaştım :) malatya /hekimhandayım oğlum burda gorevlı yanına geldım çevreyı gezeyım dıye duşunuyordum ama maalesef teror hertarafı karıştırdı bırazda rahatsızım evden çıkmıyorum:)
bende gezme işi biraz ertelenmeli düşüncesindeyim.
insanların adını anmaya korktukları yere ben yaya olarak da kendi arabamla da gezmeye gittim ama her şeyin vakti zamanı var.

Ha işte sorun burada. Direnci istediğin kadar oku soru bu noktaya gelince anlat anlatabilirsen.:D
1 kohm direnç olduğu zaman besleme 1,6 v düşüyor. Böylelikle led yanıyor bu doğru

. 1 k direnci ortadan kaldırsak led arızalanır yanmaz diye tahmin ediyorum veya çok parlak yanar.burada besleme voltajı 12 volt olduğu için led veya transistoru yakar iş goremez hale getırır

. 2,7 k direnç takılsaydı gerilim çok düşer led yine yanmaz veya düşük ışık seviyesinde yanar diye düşünüyorum. burada led işik versede çok zayıf işik verır.

eğer mardin taraflarına geçerseniz sadık künefeye uğramayı unutmayın yinede

eğer mardin taraflarına geçerseniz sadık künefeye uğramayı unutmayın yinede
sayın alçak muhendis kardeşim eskıdendı o kunefeyı kaşikla yemek:) yınede teşekkur ederım şimdı yaş 60 şeker var hemde hareketlı inüsilin kullanıyorum normalde 100 brim olması gerekırken ölçuyorum normal 100-110 ohh bugun ıyıyım dıyorum yarım saat sonra el ve ayaklarda uyuşma ölçuyorum 350 brim normalde diyabetlıler gunde bir sefer ölçum yapar doktor raporuyla gunde 5 sefer ölçum yapıyorum oylelıkle kontrol altında tutuyorum:) bahsettığınız künefeyı çok severdım hatay a ankaradan sirf kunefe yemek için görev yazdırdım:) şimdı tek lokma yıyemıyorum maalesef:)

sayın alçak muhendis kardeşim eskıdendı o kunefeyı kaşikla yemek:) yınede teşekkur ederım şimdı yaş 60 şeker var hemde hareketlı inüsilin kullanıyorum normalde 100 brim olması gerekırken ölçuyorum normal 100-110 ohh bugun ıyıyım dıyorum yarım saat sonra el ve ayaklarda uyuşma ölçuyorum 350 brim normalde diyabetlıler gunde bir sefer ölçum yapar doktor raporuyla gunde 5 sefer ölçum yapıyorum oylelıkle kontrol altında tutuyorum:) bahsettığınız künefeyı çok severdım hatay a ankaradan sirf kunefe yemek için görev yazdırdım:) şimdı tek lokma yıyemıyorum maalesef:)
geçmiş olsun tekin abi.
hatayda bilmem ama mardin ve ilçelerinde on numara yapıyorlar. künefenin tadı zaten harika, üstüne birde komple dondurma geliyor yanında da bir kase dolusu fıstık ezmesi geliyor ve istediğin kadar koyabiliyorsun. bizim buralarda fıstık ezmesini parmağın değil tırnağın ucuyla koyuyorlar resmen, künefenin tadına değinmeyeyim bile.
siz o zaman balıklı gölü gezin yiyip içmeden dönün malatyaya :) daha sağlıklısı gelmedi aklıma

Geçmiş olsun Süleyman abi ..

Alçak Mühendis sende ballandıra ballandıra anlatıyorsun olmuyor bak KAZIMUGUR abiye havale ederim seni..

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri