Basit Bir Yardım Motoru fiş yardımı ile prizde çalıştırmak.

alponur

Üye
Merhaba arkadaşlar inşaat müh. 4.sınıf öğrencisiyim bitirme tezim için bir proje yapmak istiyorum. projemin amacı titreşim vererek sıvılaşma yapmak neyse soruma geçeyim.

elimde helikopter motoru var bu hobi olsun die aldım sonra bi işe yaramadı söktüm bende double horse 9053 du galiba bu motoru titreşim yaratmak için kullanıcam bu motoru binalarda ki prizle çalıştırma imkanım var mı yani motorun ucuna fiş ekleyip prize taktığımda çalıştırabilir miyim ?

Teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
oyle bir şey deneme 220 verdiğin anda helikopter havalanır uçar gider bir dahada geri gelmez.:)

Helikopter motoru derken kast ettiğiniz nedir ayrıca motrun üzerinde bir etiket vardır oraya bakar motor gerilim akım ve güç değerini yazarsanız daha deteylı yardımcı olabilirim

dediğin motor 3,7 v Şebeke 220 volt nasıl olacak adaptörle yapabilirsin ama yapsan da işini göreceğini zannetmem

Eskiden İstediğin Wolt'a getiren Adaptörler Vardı. Onlardan Bulursan ve Baglantıyı Yaparsan Büyük Bir İhtimalle calışır. Fakat Tam Bir Calışıcak diyemem.

Eskiden İstediğin Wolt'a getiren Adaptörler Vardı. Onlardan Bulursan ve Baglantıyı Yaparsan Büyük Bir İhtimalle calışır. Fakat Tam Bir Calışıcak diyemem.

Eskiden? 3.7v adaptör yoksa, al 5 volt adaptör lm 317 ile bir devre yap 3.7ye düşür ve + - ye dikkat edip bagla çalısır (yazdigim sadece 3.7 v icın gecerli degil motoru bilmiyorum oyuzden )Ayrica duzelteyim wolt degil volt tur w ile ise watt yazilir.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Eskiden? 3.7v adaptör yoksa, al 5 volt adaptör lm 317 ile bir devre yap 3.7ye düşür ve + - ye dikkat edip bagla çalısır (yazdigim sadece 3.7 v icın gecerli degil motoru bilmiyorum oyuzden )Ayrica duzelteyim wolt degil volt tur w ile ise watt yazilir.

eskiden? de ? olmaz soru fiili yok ayrıca bagla değil bağla dır. Birde çalısır değil çalışır olmalı düzeltmek de duzelteyim diyerek olmaz bende bir DUZELTEYİM dedim.

eskiden? de ? olmaz soru fiili yok ayrıca bagla değil bağla dır. Birde çalısır değil çalışır olmalı düzeltmek de duzelteyim diyerek olmaz bende bir DUZELTEYİM dedim.

:D ben kelimelerini, cümleleri yazış sitilini degil yazdigin teknik fiili duzelttim telefondaki kusurlardan ben sorumlu degilim ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri