ogcnurk

Üye
Arkadaşlar Lise 3. sınıf öğrencisiyim. Dönem ödevi için bana kayak merkezlerinde de olan basit bir teleferik lazım. Bana nasıl yapacağıma dair her türlü önerilerinizi bekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.:)

bunu maket olarak yapacaksın diye düşüüyorum:=) karşıdan karsıya iki tel salla teleferiğin içine de bir motor motora kayış sıstemi ile iplere bindir. devre olarak da rf alıcı verıcı kullan. uzaktan gider gider gelir??

evet sonunda beklediğim cevap :) öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. istediğim şey küçük bir tane teleferik.Maket de diyebiliriz :) tavsiyen için sağol en kısa zamanda başlıcam ama hala nasıl yapılır diye düşünüyorum :))

evet sonunda beklediğim cevap :) öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. istediğim şey küçük bir tane teleferik.Maket de diyebiliriz :) tavsiyen için sağol en kısa zamanda başlıcam ama hala nasıl yapılır diye düşünüyorum :))

mesajlarını alıntı ile cevaplarsan daha hızlı cevap alabilirsin???

yaparsıınnnn... sen hele bir düzeneğini kur teleferiği elinle kaydır. sonra içine motor koy. motoruda uzaktan ileri geri kontrol et yada... teleferı astığın ipleri bir makaradan geçir. ipin bir noktasına telefrği sabıtle ip gittikçe telfrk gider gider gelir. ... bak bi kare resim çizeyim aklında canlansın:))) Başlıksız-1 kopyala.jpg

mesajlarını alıntı ile cevaplarsan daha hızlı cevap alabilirsin???

yaparsıınnnn... sen hele bir düzeneğini kur teleferiği elinle kaydır. sonra içine motor koy. motoruda uzaktan ileri geri kontrol et yada... teleferı astığın ipleri bir makaradan geçir. ipin bir noktasına telefrği sabıtle ip gittikçe telfrk gider gider gelir. ... bak bi kare resim çizeyim aklında canlansın:)))Ekli dosyayı görüntüle 16080

usta güzel yapmışssında aklıma takılan bişey var o resimdeki döner yer nasıl döncek? Alıcı verici işi kolay.

ORAYA MAKARA TAKACAKSIN motor döndükçe sistemi kaydıracak mekanık kısım biraz uğraştıracak senı;)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri