basit bir devre.. niye çalışmıyor

nyguist

Üye
a1 e basınca kesme oluşacak ve c1 ledi yanıp sönecek ve lcd de sonuç okunacak.diğeride aynı şekilde ama butona basınca hiç bişe olmuyor.niye acaba.PCS ile derledim.yardım ederseniz sevinirim.devre şeması ve kodu aşağıda.tşklr

kesme ayarlarını kontrol ettin mi büyük ihtimalle kesme ayarlarındandır ama ben asm de çalıştıgım için programsal hataya yardıcı olamam.

evet kontrol ettim fakat işte pic proglamaya yeni başladığım için çözüm üretemiyorum.for döngüsüyle başka program yazıyorum çalışıyor fakat kesme programları hiç çalışmıyor niyeyse

arkadasım kontrol butonlarını gnd seviyesine cekmeyi unutmuşsun.ondan çalışmıyordur.hatanı düzelt buton öyle bağlanmaz.mclr ucundaki direncide 10k yap.

yaptım yine olmadı istersen sende dene bak buda aynı şekilde yaptığım başka bir devre ve c programı buna bir bak ve dene istersen ben çalıştıramıyorum

ben düzeltmeler yaptım olmadı.sen programda giriş çıkışları ayarladınmı

Kusura bakmayın yanlış DSN dosyasına bakmışım.

Son düzenleme:
evet yaptım sende ekleyebilirsin istersen programın içine set tris ayarları ile.ben wizard ile hazır olarak yaptım ayarlarını sorunun ordan olduğunu düşünmüyorum

ben C yi bilmiyorum onun için değişiklik yapamayacağım

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri