Baseus s10 kulaklık kısa devre sorunu

coradnan

Üye
Başlıkta belirttiğim modeli aliexpress sitesinden almıştım.İlk elime geçtiğinde çalıştı fakat sonrasında ne şarj aldı ne de çalıştı.Bataryanin saklanması gerektiğini söylediler evde kendi kendime yaptım.Ama ondan sonra farkettimki bataryadan gelen voltaj karta ulaşmıyor kablolarin karta bağlandığı yerde(mavi yer) bitiyor yaptığım ölçümlere göre kısa devre gözüküyor.Daha sonrasında şarj alırken kırmızı ile işaretledigim yer ile + ucu birleştirince anlik olarak şarj aldığını gösteren lamba yanıyor.N e olduğunu anlamadığım için size sormak istedim ve bunları yaparkende çok bilgim olmayarak ya IMG_20190818_115434.jpgptım.
PicsArt_08-18-12.06.50.jpg
IMG_20190818_115410.jpg

Emin degilim ama o yerde smd sigorta olmasi gerekebilir.

Guc girisi yada batarya baglantisi noktasinda ise o ikili pad de sigorta olmasi muhtemel.

Detaylı bilgili arkadasarinda yorumunu almakta fayda var.

Emin degilim ama o yerde smd sigorta olmasi gerekebilir.

Guc girisi yada batarya baglantisi noktasinda ise o ikili pad de sigorta olmasi muhtemel.

Detaylı bilgili arkadasarinda yorumunu almakta fayda var.
dediğiniz doğru olabilir batarya ucunda değilde güç girişinin ordaki ikili padde sigorta olabilir.Ama bunu nasıl temin edebilirim bunu el ile yapabilirmiyim bir fikrim yok.Teşekkürler yorumunuz için

Aşağıdaki gibi bir sigorta secilebilir. Sarj akimi ne olcup ona gore sarj akiminin biraz uzerinde bir sigorta secebilirsiniz.

Screenshot_20190818-180505.png

herhangi bir kısa devre anında sigorta görevi görmez kablo ısınması yanması pilin patlaması gibi sorunlar olabilir.
İmkan varsa aynısını bulup içinden burada ne tür bir parça varmış bakmak lazım.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri