Basınç Transmitteri 2, 3 telli Bağlantı

Merhaba elimde iki telli basınc sensörü var bununla Abb sürücüyü (ACQ 810)PID yapılmak isteniyor sürücü üzerinden +24v verip AI + Diğer ucunu bağlayıp AI- ise yine sürücü üzerinden -24v bağlıyorum sürücü üzerinden analog girişlerinden 4 20mA okuyabiliyorum fakat sürücü üzerindeki panelden bunu max değer olarak okuyorum sizce bağlantıda yapmış olduğum bağlantıda mı bir sıkıntı var yok sürücüde mi

Sensörün + Ucunu inverter üzerinden +24 v bağlayınız. Sensörün -ucunu da inverterin analog giriş ucuna bağlayınız.

Sensörün + Ucunu inverter üzerinden +24 v bağlayınız. Sensörün -ucunu da inverterin analog giriş ucuna bağlayınız.

Sensörü + ucuna 24V bağladım Diğer ucunuda sürücü üzerinden anolog + bağladım anolog - ise sürücünün - 24V dan köprü attığımda cihaz doğru çalışıyor ve görmem gereken mA görüyorum fakat panel içerisinde max mA okuyorum

Aklıma gelen tek şey parametrelerden iki Telli üç telli vs seçimi olabilir.

Kartların donanımsal seçeneklerinde Hw yönetilen kısımda bunu yapıyoruz. Ayrıca bazı I/O modellerinde donanımsal olarak kart üzerindeki bir slotun kullanılacak tipe göre ayarlanması gerekir. Bununla ilgili Siemens I/O modülleri ile ilgili PDF dosyasını indirip ilgili kartı bulup inceleyerek yapmanız daha faydalı olacaktır.

Merhaba
Basınç transmitterleri bağlantısı yapacağız, digital göstergede yaklaşık 25mt uzakta olacak. Digital göstergeye doğru bilgi göndermek için basınç transmitterini 2 telli(4-20 mA) yada 3 telli(05-4,5 V) yada 3 telli(0-10 V) mi seçmek gerek ? Nedeninide açıklar mısınız?
Teşekkürler.
4- 20 ma 220 metrede sorunsuz calısıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri