Basınç şalteri ile motor kontrolü

dide

Üye
elimde iki adet ac motor var iki adetde basınç şalteri varbasınç şalterlerinin birini bir motor devresine bağlamak istiyorum motor çalışıyor basınç düştüğünde ikinci motor devreye girsin basınç yükseldiğinde tekrar tek pompaya düşsun şemada yardımcı olurmusunuz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım,

motorlardan biri sürekli çalışacağı için 2 tane basınç switchine gerek yok,

sürekli çalışanı bir anaktarla sürecen , kesik kesik çalışanı ise basınç şarteline bağlayıp hangi basınç dan sonra girmesini istiyorsan ayarlayacaksın.

2ci motora basit bir kumanda yap kondaktörlü , termikli ve start ve stop butonu yerine basınç şalterinin ilgili ucları bağla tamamdır no ve nc uçları kullan

dide ' Alıntı:
elimde iki adet ac motor var iki adetde basınç şalteri varbasınç şalterlerinin birini bir motor devresine bağlamak istiyorum motor çalışıyor basınç düştüğünde ikinci motor devreye girsin basınç yükseldiğinde tekrar tek pompaya düşsun şemada yardımcı olurmusunuz

Kumanda devresinde M1 motorunun, basınç şalterinin devreyi açması ve termik atması vede bağlı olduğu faz' ın kesilmesinde, 5 sn sonra M2 motor çalışacaktır. Bu şart M2 motoru için geçerli değildir.

Soruya göre anladığım kadarıyla, M1 motoru basınca bağlı olarak basınç şalteri aracılığı ile devreye girip çıkacak, bu yüzden önceliği sadece M1 motoruna verdim.

Kael in HSR ve ke-hsr urun kodlu roleleri isini daha rahat cozmez mi...saygilar

çok basit basınç şalterlerinin üstünde basınç ve fark basınç ayarları vardır örnek olarak 1. pompanın çalı8şma basıncını 5 bar ayarladın 2. pompanında 4 baraayarlarsın 1. pompaçalıştığında su basıncı 4. baradüştüğünde 2. pompada çalışır basınç 4 bar geçtiğinde 1. pompa durur 2. pompa çalışmaya devam eder şalterlerin çalışma ve durma basınlarını ayarlaman yeteli olacaktır kolay gelsin

arkadaşım sen yaslama sistemimi kurmak istiyorsun anlamadim.sen pompanın 1 sabit calıştırarak ani basınc düşümünde 2.pompayımı devreye alcaksın yoksa basınc salterinden gelen sinyali önce 1.pompa sonra 2.pompayımı devreye sokacaksın bu sisteme yaslama sistemi denir 1 pompanın yetmediği yerde 2.3 pompa devreye girer bu konuyu tam olarak anlatırsan ona göre yardımcı olmaya calışalım

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri