Bara koruma

Herkese merhaba
Motor Yolvericisinin içerisindeki bakır baralar üzerinde jel gibi bir madde sürüldüğünü gördüm bu baranın oksitlenmesini falan engelliyo galiba ama yalıtkan bir madde değil bu malzemeyi nerden bulabilirim acaba internetten aradığım şeyle alakalı sonuçlar çıkmıyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Herkese merhaba
Motor Yolvericisinin içerisindeki bakır baralar üzerinde jel gibi bir madde sürüldüğünü gördüm bu baranın oksitlenmesini falan engelliyo galiba ama yalıtkan bir madde değil bu malzemeyi nerden bulabilirim acaba internetten aradığım şeyle alakalı sonuçlar çıkmıyor.
merhaba baraların yalıtımında makoron kullanabilirsiniz ısı ile baralara yapışır. baraları korur.

Öyle bir uygulama hiç duymadım !Baraların boyanması en uygunudur,her derde ! devadır.

Merhaba

Önemli olan bara yüzeyinin oksitlenmemesi akım yüzeyden akar.Tabi aynı zamanda izlasyon da iyi olur.
Boya ,daralan makaron,izlasyon verniği ... hepsi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri