Bariyerlı kapı kontrolü

Samed44

Üye
İstenen Şartlar:  Devrede iki start bir stop butonu bulunacak  Birinci start butonuna (aç butonu) basıldığında kapı açılacak  İkinci start butonuna (kapa butonu) basılınca kapı kapanacak  Kapı açılırken kapa butonuna basılsa bile kapı açılmaya devam edecek  Kapı kapanırken aç butonuna basılsa bile kapı kapanmaya devam edecek  Kapı açılırken veya kapanırken herhangi bir anda stop butonuna basıldığında kapı duracak sonra aç veya kapa butonlarından hangisine basılırsa o yönde hareket edecektir  Sistemin kumanda ve güç devresini çiziniz.

Emriniz baş üzerıne ama, bir konumda ben ılave edeyim, kapama pozıyonuda iken, arada bir cisim, insan, araca olursa kapanma durup geri hareket etmeli..!!

İstenen Şartlar:  Devrede iki start bir stop butonu bulunacak  Birinci start butonuna (aç butonu) basıldığında kapı açılacak  İkinci start butonuna (kapa butonu) basılınca kapı kapanacak  Kapı açılırken kapa butonuna basılsa bile kapı açılmaya devam edecek  Kapı kapanırken aç butonuna basılsa bile kapı kapanmaya devam edecek  Kapı açılırken veya kapanırken herhangi bir anda stop butonuna basıldığında kapı duracak sonra aç veya kapa butonlarından hangisine basılırsa o yönde hareket edecektir  Sistemin kumanda ve güç devresini çiziniz.
çizdim çalışıyor sıkıntı yok aynen dediğiniz gibi ama emniyet devreleri eksik onuda tamamladım Zeybek üstadımızın dediği gibi

Çok sağ aolun allah razı olsun
çizdim çalışıyor sıkıntı yok aynen dediğiniz gibi ama emniyet devreleri eksik onuda tamamladım Zeybek üstadımızın dediği gibi
bende devre gözükmuyor acaba devreyi tekrar fotorafı çekip atar mısınız

zeybek usta bende devre gözukmuyuyor acaba bende bı sıkıntı var

Son düzenleme:

biraz çalışmalarınızı gösterseydiniz , hazır tüm cevap istemek sorunu ?
hayat böyle hazır yürümez !!!

biraz araştırma ..

kapı.jpg

http://www.otomasyonforum.com/index.php?topic=27.0

Emriniz baş üzerıne ama, bir konumda ben ılave edeyim, kapama pozıyonuda iken, arada bir cisim, insan, araca olursa kapanma durup geri hareket etmeli..!!
Eskiden birileri istekte bulunurken özür dilerdi rica ederdi şimdi emir kipleri ile konuyu ortaya atıp gidiyorlar. Yapmaya çalıştın mı? ne kadar ilerledin ? Yardım gereken kısım hangisi ? Bir çizim vs var mı ? Kullanmak istediğin yöntem ne ? Hiç bir şey yok ortada . Ben atayım ortaya da basılsa bir keriz çıkar yapar mantığı, bencillikten vazgeçin artık
.

Çok sağ aolun allah razı olsun

bende devre gözükmuyor acaba devreyi tekrar fotorafı çekip atar mısınız

zeybek usta bende devre gözukmuyuyor acaba bende bı sıkıntı var
su küpünü getir dedin su koy demedin ki

Son düzenleme:
Ben devre paylaşmadım,,
Haklisinisiz
Gençlerimize de yazık ... son baktığımda 4 ödev paylaşmış aynı günde ... sitelere yazıp sormaktan hangisini çözüp yetiştirsin ... o_O:mad:
Ayni akşam üzeri sınavim vardi lütfen bilip bilmeden insanları yargilamayin zamanim olsaydi araştırıdim boyle bilmis cevap yazarak değerli vakitinizi harcamayin zamaniniza yazık

Hem bi arada sınavdan geçtım boyle saçma cevap yazıp insanlarin sinirlerini ziplattiğiniz için çom sağolun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri