Banyo dolabı aydinlatmasi.

patlattı galiba 12v 50w lambalar iğne duylu o foto da ki lamba öyle ama led var aynı tipte 220v:
IMG_20180226_194610.jpg
IMG_20180226_194714_2.jpg
IMG_20180226_194625.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. evime yeni bir banyo dolabı aldim ancak dolabın aydınlatma lambası var ancak açma kapama düğmesi yok , elektrik tesisatı hazır. Dolabın üstünde kirmizi ile işaretlediğim yeri penc ile delip fotoğraftaki anahtari takmak istiyorum bağlantısını nasıl yapacağım yardım ederseniz sevinirim. Anahtar dolaptaki lambayı açıp kapatacak.Ekli dosyayı görüntüle 47205Ekli dosyayı görüntüle 47206Ekli dosyayı görüntüle 47207Ekli dosyayı görüntüle 47208
Anahtarı sağ yana bağlamak daha mantıklı değilmi tabi tercih sizin sadece fikrimi söylüyorum. Hem kullanım acısindan hem de görünum acisindan daha iyi olur diye düsünüyorum. Prize ihtiyacınız yoksa yukarıya daha küçük bir anahtar bağlaybilirsiniz tabi.

Hayır,trafoya ihtiyacınız var.
@Kolonyalı Mendil arkadaşımın yukarıda çizdiği gibi sema cizebilirmisiniz . Alacağım trafoyu nasıl bağlamam gerekiyor

Anahtarı sağ yana bağlamak daha mantıklı değilmi tabi tercih sizin sadece fikrimi söylüyorum. Hem kullanım acısindan hem de görünum acisindan daha iyi olur diye düsünüyorum. Prize ihtiyacınız yoksa yukarıya daha küçük bir anahtar bağlaybilirsiniz tabi.
Aslında priz ihtiyacım yok yan tarafa tek anahtarda bağlanabilir ama aldim artik

Öncelikle duvardaki kabloda elektrik var mı yokmu onu kontrol edin. Belki de anahtara bağlıdır yada elektrikçi öylesine koymuştur ama bağlantı yapmamıştır.

trafo almak yerine direk 220volt ile çalışan g10 duylu ampullerden duyu ile birlikte alıp direk bağlabilirsin

Banyonun aydınlatması için, dışarda bir anahtar yokmu, içerde ikinci bir anahtara neden gerek duyurosunuz.

Banyonun aydınlatması için, dışarda bir anahtar yokmu, içerde ikinci bir anahtara neden gerek duyurosunuz.
Ustam bunu tasarruf amaçlı olarak düşünebiliriz, traş vb. ihtiyaç halinde yakmak istiyor bu nedenle anahtar düşünüyor.

o zaman hayatının şokunu yaşıcak o 12v 50w lambalar tasaruflu değil ama sağlamlar 70volt vermiştim patlamadı trafo 300watt idi...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri