Bankalardan kredileri alınır mı?

70 bine 12 ay vade 90 bin ödüyorsun. Aylık 7 bin taksit. Söyleyeceklerim bu kadar
Aylık 1.67 ye geliyor.
şaşırmaktan vaz geçtim, çok düşük faiz oranı, hangi banka diye soracaktım ama şimdi hiç bir şey alınmaz ki yatırım amaçlı. çok ucuz kredi kıymetini bil.

değerli forum arkadaşlarım,
şu an alabiliyorsanız bankalardan en düşük faizle hangi banka varsa gidin kredi alın ve en kötü olasılık altına yatırım yapın. diyeceksin çok vermiyorlar ki! alabiliyorsanız az çok demeden alın. seçimlerden sonra piyasa fena oynayacak hiç değilse harcayacak az da olsa cebinizde biraz para olur. 10-20-30-40-50 demeyin kötü günde çok işimize yarayacaktır.
Herşeyden önce (müslümanlar için söylüyorum) faiz alan veren yiyen herkes Allah'a ve resulüne savaş açmıstır yani kısacası müslüman kredi adı altında faiz yiyemez kimse bana gelip bu devirde faizsiz birşey yapılmaz demesin cünkü yapılıyor kişi isteyince Allah izim verince olmayacak şey yok bakara suresi 278. Ayet "Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının. Eğer Allah’a gerçekten inanıyorsanız, faizden doğan, ancak henüz tahsil etmediğiniz kazançları almaktan vazgeçin." Bakara suresi 279. Ayet "Eğer faizcilikten vazgeçmezseniz, artık Allah ve Rasûlü’ne karşı savaş açtığınızı, onların da size savaş açtığını bilin. Eğer tevbe ederseniz anaparanız sizindir. Böylece ne haksızlık etmiş ne de haksızlığa uğramış olursunuz." Lütfen dikkat edelim faizi savunan bir yanıt gelirse karşılık vermeyeceğim hepiniz Allah'a emanet olun.

tanrı birleşik devletleri korusun.
alaş
Herşeyden önce (müslümanlar için söylüyorum) faiz alan veren yiyen herkes Allah'a ve resulüne savaş açmıstır yani kısacası müslüman kredi adı altında faiz yiyemez kimse bana gelip bu devirde faizsiz birşey yapılmaz demesin cünkü yapılıyor kişi isteyince Allah izim verince olmayacak şey yok bakara suresi 278. Ayet "Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının. Eğer Allah’a gerçekten inanıyorsanız, faizden doğan, ancak henüz tahsil etmediğiniz kazançları almaktan vazgeçin." Bakara suresi 279. Ayet "Eğer faizcilikten vazgeçmezseniz, artık Allah ve Rasûlü’ne karşı savaş açtığınızı, onların da size savaş açtığını bilin. Eğer tevbe ederseniz anaparanız sizindir. Böylece ne haksızlık etmiş ne de haksızlığa uğramış olursunuz." Lütfen dikkat edelim faizi savunan bir yanıt gelirse karşılık vermeyeceğim hepiniz Allah'a emanet olun.
bak güzel insan, bu ülkede yaşayan insanların dinini sakın sorgulama, hele bu forumda bunu sakın yapma.
ben sami dinlerine inanmıyorum. sana göre dinsiz biriyim ama benim dinim vicdanım. bir de o okuduğun kitabı o günün şartlarına göre oku ve değerlendir. ayrıca nisa suresi 160-161 i de okumanı tavsiye ederim. ve ilmihal de oku. o günün şartlarında faizle ticaret yapanların tamamı nerdeyse yahudi halkıdır ve onlara benzemeyin denmektedir. ve en büyük olay günümüzde ben faize bulaşmam diyen kim varsa yalan söyler. kredi kartın varsa faize bulaştın demektir. bankada hesabın varsa faize bulaştın, evinde/ elinde telefonun varsa faize bulaştın demektir. sana alıyorsun demiyorum ama ödüyorsun. bu güne kadar bir çok kişiye borç verdim ve sadece verdiğimi geri aldım (şimdi bana bazıları salak diyor) ki isteseydim 80 lerde 90 larda çok güzel tefecilik yapardım. benden borç isteyen arkadaşlarım 5 milyon ver bir ay sonra sana 7 milyon vereyim ve senette yapalım derlerdi.
yani hiç kimseyi din ile değerlendirme. benle aynı dönemde 5 vakit namazında tanıdığım tefeciler vardı. o değil yani çocukları yiyiyor o paraları serveti. ben ise çulsuzum. oturduğum evden çık git diyecek kızımın annesi, gidecek evim yok. konuyu baştan aşağıya bir daha oku çok değil zaten 5 sayfa. benim dediğim faiz ile senin anladığın faiz aynı şey değil. ve kitabı okurken sadece kelime ile aratma tamamını oku bakara suresi 282. ayet ise senet yapın belgeleyin der. 283 ise ödeme yaparken tanığınız olsun der.
bir de islami bankalar var dikkat et asla faiz vermezler ve almazlar ama kar payı dedikleri şeyi verirler ve kesinti yaparlar. faiz değil kar payı ve bunlar da müslüman ama ben değil.

şaşırmaktan vaz geçtim, çok düşük faiz oranı, hangi banka diye soracaktım ama şimdi hiç bir şey alınmaz ki yatırım amaçlı. çok ucuz kredi kıymetini bil.
Goca usta 70 binle ne yapılır? Ucuz değil bedava olsa ne olur. Aylık o parayı nasıl öderiz üste birde kira vs. Eskiden krediyle paşa gibi araba alırdım şimdi neye yarar bu para

Faizi savunacak değilim değiliz. Keske maaş yetse. Şimdi mesela önümüz bayram 10 bin kredi çekip büyüklerin elini öpmeye gidecem. Sadece git gel yol 4000 filan tutuyor. Çocukların boynu bükük kalmasın maksat. Malesef durum böyle. Selamlar

Aylık 1.67 ye geliyor.
2.90 abim. Nasıl şampiyon oldunuz Bilsem 😅 😉

Goca usta 70 binle ne yapılır? Ucuz değil bedava olsa ne olur. Aylık o parayı nasıl öderiz üste birde kira vs. Eskiden krediyle paşa gibi araba alırdım şimdi neye yarar bu para
doğru söylüyorsun alınacak bir şey kalmadı. ben 6 hafta önce aldım 50+26 +2,5 bir miktar altın ve bir de scotter aldım. şu an için scotter bedavaya geldi. (15000₺)
@vecivicivokke kredi kartın varsa ve çekebiliyorsan oradan çek hala 1,36 ve en ucuz para

doğru söylüyorsun alınacak bir şey kalmadı. ben 6 hafta önce aldım 50+26 +2,5 bir miktar altın ve bir de scotter aldım. şu an için scotter bedavaya geldi. (15000₺)
@vecivicivokke kredi kartın varsa ve çekebiliyorsan oradan çek hala 1,36 ve en ucuz para
Bende ticari şans yok usta. Çekip yatırım yapana kadar biter o para

Faiz sebep,enflasyon sonuçtur diyorsun yani.

en son durumumuz bu
1686385207521.png

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri