Bankalardan kredileri alınır mı?

Telefonda gümrük kıymeti 200$ dan 350$ a çıkarıldı.Mart sonu uygulanmaya başlandı.Birde üzerine kur artışı geldi.Allah kolaylık versin.
bankalarıma yazı yazacağım, artık ben tuşlu telefon kullanıyorum, benim bilgisayarımı kaydedin diyeceğim.

Telefonda gümrük kıymeti 200$ dan 350$ a çıkarıldı.Mart sonu uygulanmaya başlandı.Birde üzerine kur artışı geldi.Allah kolaylık versin.
Bu bilginin doğruluğundan emin misiniz? Sanki 350 dolara çıkma teşebbüsünde bulunuldu gelen tepkiler üzerine iptal edildi diye hatırlıyorum. Yoksa sonradan sessiz sedasız yine artırdılar mı?

@fgencal , @tamer_gs , sıkıntı yok kardeşler. benim derdim yeni telefon değil. yani ayfon 14 ne filan varya almam hiç sorun değil. sorun olan beni yeni güncel telefona mecbur etmeleri. önceki telefonumu 4 yıl kullandım. ölünce (tamamen off oldu) yenisini aldım. gm 08 1 gb ram. bana alo dedirtiyor yeter. sadece bataryası kötü yola düştü. değiştirdim ama iş yok bir günde şarj bitiyor. hiç te umurumda değil. ben telefonla akraba değilim. ama bankacılık işlemleri için telefon kullanıyorum son yeni güncelemelerle artık açamıyor. ben ona kızıyorum. kapital sisteme kızdığım için telefonumu tazelemiyorum. sorun para değil, prensiplerim. yoksa şerefsiz bankaların bana kredi vermek gibi kötü bir huyları var. benim gibi kerizi nerede bulacaklar?
bankaların kart dağıttığı bir dönem vardı, bir arkadaşım denemek için para çekmek istedi ve bankamatik verdi. bu parayı ne yapacağım ben şimdi dedi ve gittik öldürdük (rakı balık) ve o arkadaşım evini sattı, arabalarını sattı, iki tane şirketini batırdı. hatta bir ara ben yanında personel olarak bile çalıştım. aramızdaki fark o hep patrondu. ben ise amele. kazandığım ve harcadığım, borçlandığım her kuruşun hesabını yaparım. pinti değilim. çok yokluk gördüm, açlık çektim. küflenmiş ekmek yedim, kokmuş balık yedim, içinde kurbağaların yüzdüğü suyu içtim dağ başında. ama o bunların hiç birini görmedi. kendimi övmek değil amacım, benden daha kötü durumda olan insanlarla da yaşadım ve gördüm. yani elimdeki aptal akıllı telefon ölene kadar değiştirmeyeceğim. bu arada bankalar benim kara kaşıma kara gözüme, bankada olmayan param için değil, düzenli ödemelerim için kredi veriyor. her zaman bir yolunu buluyorum. en kötüsü birinden çekip ötekini kapatıyorum. yol yol değil biliyorum ama ne yapacaksın?

Son düzenleme:
Bu bilginin doğruluğundan emin misiniz? Sanki 350 dolara çıkma teşebbüsünde bulunuldu gelen tepkiler üzerine iptal edildi diye hatırlıyorum. Yoksa sonradan sessiz sedasız yine artırdılar mı?
Haklısınız ,araştırdım yasa iptal edilip resmi gazetede yayınlanmış.

Haklısınız ,araştırdım yasa iptal edilip resmi gazetede yayınlanmış.
Birkaç hafta önce Çayda da benzer durum oldu. Çaya büyük zam geldi haberleri yapıldı. Çaykur bu iddialar gerçek değil diye açıklama yaptı. Dün çaya %43 zam yaptı. Unada gelmek üzeredir. Alıştık yani.

üretmeden tüketirsek sonuç bu oluyor
Birkaç hafta önce Çayda da benzer durum oldu. Çaya büyük zam geldi haberleri yapıldı. Çaykur bu iddialar gerçek değil diye açıklama yaptı. Dün çaya %43 zam yaptı. Unada gelmek üzeredir. Alıştık yani.
halimiz de bu işte, eski bir karikatür ama doğru.
1686299625475.png

70 bine 12 ay vade 90 bin ödüyorsun. Aylık 7 bin taksit. Söyleyeceklerim bu kadar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri