Bankalardan kredileri alınır mı?

Sayın Paskomya'ya yanıt degil aslında ama konu bağlantılı olduğundan burada yazdım.
Kredi kartı ile alışverişlerde faiz olmadığı algısı var sanırım.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde de faiz ödeniyor. Hem de peşin olarak. Ödemeyi kredi kartı ile yaptiginiz alış verişin parası satıcı firmanın hesabına 1 ay sonra geçer. Satıcı, parayı daha önce çekmek isterse, ki neredeyse hiç bir firmanın 1 ay bekleme şansı yoktur, alacağı paradan kesinti yapılır. Ayrıca bankaların pos kullandırma ücreti olarak firma cirosuna bağlı degişkenliklerde ücret talepleri de var. Dolayısıyla firma yapılan tüm satışlarda herkes Kredi kartı ile ödeme yapacakmış gibi tum masrafları ekleyerek ürünü fiyatlandırır, peşin de olsa kredi kartı da olsa ödeyeceği faizi ekleyerek tek ücret kullanır. Bu bağlamda firmanın pos'tan kaynaklanan faizlerini alıcılar peşin ödemiş olur. Faizden kurtulmak icin kredi kartı ile alis veriş yaparım..! Öyle olmuyor... 😏
Ödeme yapacak olan kişinin peşin veya çoğunlukla kredi kartı ile ödeme yapacağını düşünen satıcı masrafları ve gecikme faizini peşin uyguluyor.Siz peşin öderseniz arada kaynıyosunuz

Banka mesaj atmış 180 bin tl onaylı kredin hazır gel deyu. Aylık ödemesi 20 bin lira benim maaşım o kadar değil. Gönül diyor al alabildiğin kadar ödeme

evet değerli forumdaş arkadaşlarım, o gün itibariyle dolar 19,40 ₺ çeyrek altın 2285 ₺
1686211647437.png

ben kredi kartımı bile patlattım ve kendime göre yatırım yaptım, şu an itibariyle; dolar 23,36 ₺ çeyrek altın 2450 ₺ durumumum sizce idare eder mi? an itibariyle dolar % 20 altın %10 gibi değerlendi, tabii ki ₺ dipte. bir ay daha dişimi sıkarsam, kendime aldığım scotter beleşe gelecek. sizlerde hava nasıl?

Dolarcılar,dolar doldurmaya devam edeceek.;)25 de soluklanır ! 28 de
durur.:pDolar,her zaman dolar !

şimdi satma zamanı değil, bekle ve gör zamanı, zaten şu an sadece altın bozsam motor beleşe geliyor ama kar etmiyorum.

Mt25 i 35 e aldim 2.5 sene once simdi 150 oldu bole bi degersizlesme yok shitcoin gibi try

Mt25 i 35 e aldim 2.5 sene once simdi 150 oldu bole bi degersizlesme yok shitcoin gibi try
1999/2000 krizinde çok güzel battım, elimde nerdeyse hiç bir şeyim kalmadı. bir de üzerine işsizlik :( otur halimi sen düşün. o zamandan beri elimin değmediği hiç bir şeyi satın almadım, yatırım yapmadım.

ya ben bu bankalara tefeci diyorum kimse inanmıyor. buldular benim gibi yağlı müşteriyi, limitte 285 lira kalınca, 38,250 liradan 69,950 çıkarmışlar mesaj atıyorlar. işin b*ktan tarafı bankanın sadece kredi kartını kullanıyorum. yani hep borçluyum... daha bir gün de borcun tamamını kapatamadım. hep borçlu, hep borçlu...

Yüksek enflasyonist ortamda en karlı şey dibine kadar tl borçlanmak.Yatırım tavsiyesi değildir.😂

en çok üzüldüğüm şey kendini akıllı sanan telefonumu yenileyecek olmam, artık hiç bir yere giremiyor. ₺ borçlanmak sorun değil zaten de, şimdi telefonlara da zam, pardon fiyat güncelemesi gelecek ona üzülüyorum.

Telefonda gümrük kıymeti 200$ dan 350$ a çıkarıldı.Mart sonu uygulanmaya başlandı.Birde üzerine kur artışı geldi.Allah kolaylık versin.

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri