Balluff-btl7-p511-m1830-z-s32

herkese kolay gelsin.balluff-btl7-p511-m1830-z-s32 marka bir cetvel aldık.nasıl çalıştığını bilmiyorduk.bu cetvel dijital impulse interface olarak geçiyordu(start-stop cetvel).bunu delta plc ile okumam lazım.bunun için araştırdık.ballufun profibus çevirici var ama delta plc de profibus yok.busebepten dolayı wago aldık .fakat hata veriyor.tam bilmiyorum ama hata nın 2 sebebi olabilir 1.wago nun arayüzünde 750-362 cpu çevirici 750-635 modülü tanımlarken 07500362.wdd dosyası yok diyor.buarada çetveli bağladım.cetvelde hata lambası yanmıyor.yeşil lamba yanıyor.yani herşey normal görünüyor.2. sebep ise cetvelin manuelinde Differential signal RS 485 yazıyor. modülde ise rs422 yazıyor.bu arızaları bir şekilde netleş tireceğiz.
yardımcı olmanızı istediğim konu ise bu wago çevirici dışın da başka bildiğiniz çevirici var mı.teşekkürler.iyi çalışmalar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
önce h0 adresinden 2 data okutup 2data yazdırıyoruz.okuduğumuzu d100 ile d101 den görmek için bu bizim yazma adresinide d200-d201 varsayalım.plcden program yaparak d201 e 14 sayısını program stop startta bir kere atmamız yeterli kullandığımız d wordleri kalıcı olmalı daha sonra d200 e önce 0 sayısını yükselen kenarla at ( m0) aynı bitin düşey kenarla yine d200 e 14 sayısını at bırak ve cetveli oynat d100 de sayıların değiştiğini görürsün kalibrasyonu sana kalmış.okuduğun wordler dubleword olacak.dmov.çünkü benim cetvel 2metreye geldiğinde 7 milyona kadar yüksek değerler gösteriyor.bukadar hassas ölçüm yapıyor.kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri