balkon lambası hakkında..

hderdiyok

Üye
merhabalar... Balkon lambası konusunda benimde bir problemim var ve yardımınıza ihtiyacım var.. yeni taşındığım evin balkon lambasının duy kısmı oksitlenmişti.. söküp yenisini taktım fakat hala yanmamakta.. kontrol kalemiyle kabloların uçlarını kontrol ettim her iki kabloda da elektrik var fakat ampul yanmamakta.. ampulü de değiştirdim hala durum aynı.. ne yapmam gerekli ???

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
anahtarı kapattığınızda lambada faz kesiliyorsa nötr gelmiyor demektir.buattan lamba ucunu bulup kontrol edin.anahtarı kapatıp açtığınızda faz kesillmiyorsa ya anahtar bozuk yada anahtardan nötr geçirilmiş anaktar kablolarını kontrol kaleminin ucuyla birleştirip anahtarı kontrol edebilirsiniz. kolay gelsin slm

merhabalar... Balkon lambası konusunda benimde bir problemim var ve yardımınıza ihtiyacım var.. yeni taşındığım evin balkon lambasının duy kısmı oksitlenmişti.. söküp yenisini taktım fakat hala yanmamakta.. kontrol kalemiyle kabloların uçlarını kontrol ettim her iki kabloda da elektrik var fakat ampul yanmamakta.. ampulü de değiştirdim hala durum aynı.. ne yapmam gerekli ???
Duyun iki kablosunda da ışık yanıyosa duya gelen nötr buat yerinden ya kopmuştur ya gevşemiştir ya da boya yapıldıysa boya yüzünden İLETKENLİK özeliiğini kaybetmiştir. Boyadan sonra sık karşılaşılan bir durum. Buatı açıp nötr hattını iyice kontrol etmen gerekiyo... Ustalar zaten nötr sorunu oldugunu söylemiş...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri