Balkon demirine yüksek voltaj ve akım vermek

zgrd

Üye
selam,Kaynak makinası ile balkon kapısı demirine elektrik vermek istiyorum,akımın çok olması için,kaynak makinasının uçalarını demire ve şaseyi nereye bağlamam gerekir,birini dokunduğunda çarpması için başka fikri olan varsa görüşlerini bekliyorum,saygılarımla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Birileri (Balkonunuzda ne aradıkları da farketmez) aldığınız önlem sonucu kalıcı şekilde zarar görürse, muhtemelen birkaç sene tam güvenlikli bir dinlenme tesisinde tatile hak kazanırsınız, sonra söylemedi demeyin.

Bunun yerine camı çerçeveyi-kapıyı kilidi sağlamlaştırın, kimsenin başı ağrımasın.

elektrik verecegine alarm taktır ayrıca kişiye birşey olarsa en az 4 sene devlet baba dinlenme tesislerinde yerin hazır..

tabiki birini öldürmek veya zarar vermek değil ki bu bana zarar verecekse hiç değil amaç ama aklıma geldi,kaynak makinasıyla yeterli akım verilebilir ama şase ve fazı nasıl bağlayabilirim onu öğrenmek istiyorum

merak ettiğim birşey daha var 160 a akımı verdim hırsız eldiven veya ayakkabı giyse bile bu akım birine zarar verebilirmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence sadece fazı ver
şöyle bişey yapsan :
elektroşok cihazları var öldürmeyen cinsinden bence onlara yönel.
yalıtkan'ların da belli bir kapasitesi bulunuyor yani giydiği eldiven v.s. göre değişebilir. Adam Orta Gerilim Eldiveni giyerse gelirse Yüksek Gerilim mi verecen :D

Hayatı Kolaylaştırdığın için çok sağol

anladığım kadarıyla semtinizde hırsızlar cirit atmakta. o yüzden bir çözüm arıyorsunuz.
askeri tesislerin dış çitleri elektrikli olabiliyor. ama bir uyarı levhası da asılı olur.
ama vereceğiniz amperi iyi ayarlamanız gerekir.
birisi için öldürücü akım bir başkası için hiç bir etki göstermeme ihtimali de vardır. çünkü insan vücut dirençleri birbirinden farklıdır.
eğer bu durumda kuracağınız devre sonucu ölüm ve yaralanma olduğunda siz de sorumlu olursunuz diye düşünüyorum. en azından emniyet genel müdürlüğüne giderek fikir edinebilirsiniz.

bir kaç villada görmüştüm bahçe duvarının üzerinde 3 sıra dikenli tel var ortadaki sabitleme direklerinden yalıtılmış muhtemelen kısadevre olduğunda anlık yüksek voltaj veriyor.

anladığım kadarıyla semtinizde hırsızlar cirit atmakta. o yüzden bir çözüm arıyorsunuz.
askeri tesislerin dış çitleri elektrikli olabiliyor. ama bir uyarı levhası da asılı olur.
ama vereceğiniz amperi iyi ayarlamanız gerekir.
birisi için öldürücü akım bir başkası için hiç bir etki göstermeme ihtimali de vardır. çünkü insan vücut dirençleri birbirinden farklıdır.
eğer bu durumda kuracağınız devre sonucu ölüm ve yaralanma olduğunda siz de sorumlu olursunuz diye düşünüyorum. en azından emniyet genel müdürlüğüne giderek fikir edinebilirsiniz.

Elektriksel bir kazadan yaralanma dışında 10-12 mA değerindeki bir akım bile hırsızın bilinçsizce ellerine açmasına, yere düşmesine, başını veya boynunu çarpıp ölmesine sebep olabilir.

hırsız herhangi bir sekilde olurse katıl diye yargılanırsın

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri