Balkon Dışına Sensör Takacağım Bilgi Nasıl

Merhaba , Salonumun balkonun dışına sensörlü lamba takacağım. Ancak 2 sorun var.

Balkonda sensörsüz armatür var.Bu kalacak. Asıl balkon dışına dış duvara gece güvenlik sebebiyle sensörlü lamba takacağım.Balkonda buat yok.Prizde yok. Kabloyu tavandaki armatürden çekeceğim.

Bu durumda gece sensörün açık kalması için balkonunda ışığının yanması gerekiyor.Ben balkona kesinlikle sensörlü koymayacağım.Balkonun ışığını kapattığımda sensörlü armatürede elektrik gitmeyeceğinden çalışmayacak.

Şimdi ben nasıl balkon ışığı kapalı olacak şekilde sensörlü lambayı aktif çalışır vaziyette tutabilirim. Hem balkon ışığı yanmayacak (Düğmeden kapalı) hem de balkon armatüründen kablo çektiğim sensörlü lamba çalışacak.

Ayrıca yağmurdan etkilenmeyen sensörlü armatür tavsiye edermisiniz , link varsa çok iyi olur.

Konuya ek olarak , dışa doğru açılan pvc balkonun güvenliğini nasıl sağlarım.

Tavsiye ettiğiniz alarm sistemi (Basit ve uygun) varmı

Merhaba , Salonumun balkonun dışına sensörlü lamba takacağım. Ancak 2 sorun var.

Balkonda sensörsüz armatür var.Bu kalacak. Asıl balkon dışına dış duvara gece güvenlik sebebiyle sensörlü lamba takacağım.Balkonda buat yok.Prizde yok. Kabloyu tavandaki armatürden çekeceğim.

Bu durumda gece sensörün açık kalması için balkonunda ışığının yanması gerekiyor.Ben balkona kesinlikle sensörlü koymayacağım.Balkonun ışığını kapattığımda sensörlü armatürede elektrik gitmeyeceğinden çalışmayacak.

Şimdi ben nasıl balkon ışığı kapalı olacak şekilde sensörlü lambayı aktif çalışır vaziyette tutabilirim. Hem balkon ışığı yanmayacak (Düğmeden kapalı) hem de balkon armatüründen kablo çektiğim sensörlü lamba çalışacak.

Ayrıca yağmurdan etkilenmeyen sensörlü armatür tavsiye edermisiniz , link varsa çok iyi olur.

Balkon lambasının anahtarı sürekli açık konumda kalacak. Balkona yeni bir anahtar daha takacaksin, bu anahtarla balkonun ışığını açıp kapatabileceksin. Balkona taktiğin anahtarın gerisinden de dışarı takacagin lambaya gideceksin. Böylelikle balkon lambasını istediğin zaman açıp kapatabileceksin, sensorlu lambanda sinyal aldığı zaman yanıp sonecek. Odadaki anahtarı kapattigin zamanda her ikisi kapanmış olacak. Açıklama yeterli gelmiştir umarım.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Kanadın bi tarafına mıknatıs bi tarafına reed röle konur. Reed röle mıknatıstan uzaklaştığında Kontakları açılır. Bunu kullanarak basit bi alarm yapılabilir

Anahtardan armatüre giden faz rengin siyah ise; mesafesine göre kahve renkte 1,5 kablo satın al, Anahtar kasasından itibaren tavandaki armatür içinde kabloyu kesmeden ayrı 1 adet faz çekersin. Nötr içinde armatürden nötr atlama yaparsan istediğini yapmış olursunuz.

diyelim ki mesafesine göre 4-5 m faz için

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri