Bakır boru Oksijen kaynağı

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Soğutma sistemlerinde bakir borular için oksijen asetilen kullanıyoruz. Peki oksijen olmasa. Sadece piknik tüpü ile kaynak yapsak. Sonuç nasıl fark eder. Yapanlari gördüm. Nette birçok videosu var. Banada normal geliyor. Tek fark heralde erime süresi farkı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Oksi-asetilen yani karpitli kaynakta, ısı oksi-hidrojen kaynağına göre daha yüksektir.
Lise kimya ders kitabı bilgisi.

Evet erime süresi farkı demiştim. Onu. Kast ettim. Ne kadar oksijen o kadar iyi yanma. Benim merak ettiğim bakira bi zararı olur mu. Yada baska ne mahsur olabilir

oksijen yerine basınçlı hava da kullansan aşağı yukarı aynı işi görür. sadece lpg yani piknik tüpü vb kullansan sorun çıkacağını zannetmem ama yüksek ısı metalin özelliğini bozup aşınma süresini erkene alacaktır. bunlar benim kişisel görüşüm, ama bir metal özelliğini erken yitirirse erken deforme olur yanılıyorsam lütfen düzeltin.

Evet erime süresi farkı demiştim. Onu. Kast ettim. Ne kadar oksijen o kadar iyi yanma. Benim merak ettiğim bakira bi zararı olur mu. Yada baska ne mahsur olabilir
Bazen atölyemde oksijen bitibce yalnızca çakmak gazı yada lpg ile bakır boru kaynağı yapıyorum. Bunun için nurgazın propan pürmüz başlığını kullanıyorum. Kalın borularda durum biraz sıkıntılı. Yalnız paskomya nın dediği gibi biraz daha fazla hava basıncı ile kolayca aynı performansı alabilirsin. Kullanacağın lpg memesi ince olmalı ve pürmüzünde tasarımı biraz uğraştırabilir. Pürmüz gaz ile havayı iyi karıştırmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri