Bakır bara kararmasi

elektro34

Üye
İşletmede panonun içindeki topraklama barasi tuhaf bir şekilde kararmış bu oksitlenme değil kazidigin zaman çıkmıyor aynı durumu üzerinde enerji olmayan bir kabloda da tespit ettik kabloyu kesmiş arkadaş bağlanmak için bekliyor ucuna baktığımızda bakiri gözüken yerler kararmış ama bu kesinlikle oksitlenme değil ve 1 gün gibi bir sürede gerçekleşiyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Konuya resimde koymak istiyorum ama nasıl koyacagimi bulamadım biri anlatırsa resimde çektim konuya ekleyebilirim

Resimi ekledim teşekkür ederim fahri bey

Ekli dosyalar

• 1431763085777.jpg
    1431763085777.jpg
    63.6 KB · Görüntüleme: 85
Resimde tam belli olmuyor.Tam ( elektrolitik ) bakır ! olduğundan eminmisiniz ?

Evet 200e yakın mcc panomuz var sadece bunda var sorun

Dikkatli bakarsanız topraklama kabloları bağlı bara kapkara olmuş

Anladığım kadarıyla bu bara hurda bakırdan yapılmadır; çakı gibi birşeyla kazın bakın içerisinden parlak bakır çıkıyor mu? Birde barayı boyama şansınız varsa boyamanızı tavsiye ederim

Anlamamissiniz bu bara bakır zaten barada öyle bir problem yok barayi bu hale getiren ne olabilir klor yapabilir mi mesela

Bakırların normal hava sirkülasyonundan bile etkilendiği bilinen bir gerçek. Dedığinizin olma olasılığıda gayet mümkün.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri