Bakış Açısı !!!

Yelek 87

Profesyonel Üye
İnsanlar olaya hep kendi tarafından bakar vede genelikle kendinde olmayan durumlara özenir, örnek:

-Öğretmenlik;
*Yapılacak iş değildir.
*Okulu bitir, arkasından kpss ye gir, kazanmak için çabala, kazandıktan sonra 5 yıl doğu kurasıyla uğraş, sonunda 3 kuruş maaş al.
*Öğrenciyle ayrı uğraş, velisiyle ayrı uğraş.
*Evde yazılı kağıtları arasında gömül.

-Öğretmenlik;
*En akıllı meslek.
*İş görüşmesi, iş araması vede patron derdi olmayacak.
*Yazın minumum 2 ay işe gitmeden maaş alacaksın.
*Maaş dediğinde öyle 3 kuruş falan değil 2 bin lira üzerinde, 2 bin küsür maaşa kim 3 kuruş der,
*Büyük ihtimal yarım gün çalışacaksın, en kötü saat 3 e kadar, oda her gün değil.
*Kıdemin varsa hafta içide bir gün boş, kar tatili, sömestr tatili, resmi günler tatili, haftasonu tatili maşallah.
*Toplum tarafından hep saygı göreceksin.

Öğretmen olanlar diğerlerine 1. kısımdaki gibi bilgi verirken, öğretmen olmayanlarda 2. kısımdaki bilgileri veriyor, hepside doğru!!! Yani bazı şeylerin eksilerinden bahsedip dert yanarken artılarınıda düşünelim ondan sonra yorum yapalım. Yarım dolu bardağı üstten yada alttan değil, önünden bakalım. Bardak yarı dolu diyelim.

komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş, yaşamadan kimse kimsenin derdini anlayamaz maalesef.

unutmayalım ama karşındakinin bakış açısana ulaşmakta tam anlamıyla mümkün değil. dolayısıyla hak veriyorum bu tarz şeylere.

her mesleğin faydaları ve zararları var dediğin gibi nerden baktığıına bağlı...

Tamam kimse kimsenin derdini bilmezde, hep halinden şikayet edenlerde diğer insanların durumuna bakıp avantajları yönlerini niye göremezler.

Evet muhakkakki her meslekte oldugu gibi ogretmenlık meslegınınde kotu yanları vardır.SAdece sıkayet edenler ıcın soyluyorum ki neden bu kadar ugrasıyorsun o zaman ogretmen olmak ıcın.

Bakış açısına güzel bir örnek yarım bardak su örneğidir.İyimser insan yarım bardak su var derken,kötümser bu bardağın yarısı boş der.

bizim kurs hocamız çalıştığımız iş yerindeki patron ile sınıf arkadası ikiside aynı okuldan hoca olarak mezun olmuş hoca olan

arabası yok
babadan kalan eski bir ev
2100 lira gibi bir maaş

patron olan
400 bin tl lik ev
120 bin liralık mercedes
240 bin liralık saniyede dükkan

ikiside mutlu öğretmen olan öğrencilerine deney seti olsun diye cebinden para harcayıp micro işlemci alıyor kendi deyimi ile öğretmeyi seviyor

patron olan elindeki fazla ve gereksiz malzemeleri okula yolluyor kendi çapında bir şeyler yapıyor

ecel ikisinede gelecek insan SEVDİĞİ İŞİ SEVDİĞİ İÇİN YAPACAK o zaman mutlu ölür

Benimde tanıdığım öğretmenin 3 ncü evi var, arabasıda son model, çünkü ek iş yapıp cafe işletiyor :) insan sevdiği işi sevdiği için yapacak ki o zaman bu şikayetler azalacak.

İşten atılma-atılmama korkusu yok öğretmenlerde. Biz özel firmada çalışanların önümüzdeki ay ne olacağımız bile belli değil. Ben gittiğim iki yerde iki makineyi çalıştıramayayım üçüncü makinede yol verirler bana. Öğretmenlikte böyle birşey imkansız. bu sebep için bile öğretmen olmak isterdim

Arkadaşım öğretmen; geçenlerde "hazırladığınız raporlara biraz daha dikkat edin" demiş diye müfettiş çok zoruna gitmiş. çok kızgınmış. Biz özelde firmada fırça yemediğimiz günleri şanslı sayıyoruz. Türkiye şartları için öğretmenlik inanılmaz güzel şartları olan bir meslektir

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri