Bahçemden geçen direkten elektrik almak için başvuru yapabilir miyim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Diğerleri benzer durumda ve sizin de imar affı kapsamında bir yapınız varsa ve aftan yararlanmışsanız (bazen reddediliyor), elektrik alabilmeniz gerekiyor. İmar affı belgenizle ve diğer abonelikleri emsal göstererek başvuru yapmanız gerekiyor. Kabul edilmezse ne sebeple kabul edilmediğini yazılı olarak kurumdan isteyin.
"Tüm girişimlerim sonuçsuz kaldı" dediniz, hangi gerekçe ile bağlamadılar?

başvuru yaptınız mı ne gibi şartlarda elektrik veriyorlar ?

Son düzenleme:
"Tüm girişimlerim sonuçsuz kaldı" dediniz, hangi gerekçe ile bağlamadılar?
Yeni kurallara göre üzerinde yapı kayıt belgesi alınmış yapı olduğundan sulama elektriği veremiyorlarmış. Ancak mesken elektriği bağlayabilmeleri içinse -yine yeni kurallara göre- resmi yola sahip olmam gerekiyormuş. :) O zaman bu direk ne? diyorum onu 20 sene önce diktikleri için falan filan deniyor. :)

Yani kısacası varlık içinde yokluk çekiyorum.

Zamanla değişen kurallar olabiliyor. Benzer bir durumu su için yaşadım. Bulunduğum yerde ruhsatım olmasına ve daha önce isale hattından su verilenler olmasına rağmen 2018 sonu itibariyle isale hattı üzerinden abonelik verilmesi hatta basınç düşüşü gerekçesiyle yasaklanmıştı. Epeyce cebelleşme sonunda yolun karşısından uzatılan boru hattı ile bağlantı yapıldı.

Sizde komşularınızın enerji alabilmek için sağladığı gerekli şartları yerine getirin ve enerji almaya hak kazanın. Kabadayılıkla, barbarlıkla hiç bir iş çözülmez. İş olmuyor diye tarlanızdan geçiyor olsa bile direkleri söktürmek ahlaken, vicdanen doğru bir hareket olmaz. Komşuluk hakkı diye birşey var. Çözüm için tehdit dili yerine gerek ve yeter şartları yerine getirmek için mücadele edin.

Sizde komşularınızın enerji alabilmek için sağladığı gerekli şartları yerine getirin ve enerji almaya hak kazanın. Kabadayılıkla, barbarlıkla hiç bir iş çözülmez. İş olmuyor diye tarlanızdan geçiyor olsa bile direkleri söktürmek ahlaken, vicdanen doğru bir hareket olmaz. Komşuluk hakkı diye birşey var. Çözüm için tehdit dili yerine gerek ve yeter şartları yerine getirmek için mücadele edin.
Şaka yaptığınızı varsayıyorum. Yukarıda 88 seferdir aynı şeyleri yazıyorum. N'olur bir okuyun önce. :)
Zamanla değişen kurallar olabiliyor. Benzer bir durumu su için yaşadım. Bulunduğum yerde ruhsatım olmasına ve daha önce isale hattından su verilenler olmasına rağmen 2018 sonu itibariyle isale hattı üzerinden abonelik verilmesi hatta basınç düşüşü gerekçesiyle yasaklanmıştı. Epeyce cebelleşme sonunda yolun karşısından uzatılan boru hattı ile bağlantı yapıldı.
Aynen benim başıma gelen de bu. Komşularım ile aynı gereklilikleri sağlıyorum ama yine de alamıyorum. :(

Hiç bir kurum adaletsizlik yapmaz. Ayni yerde ahmete farkli mehmete farkli uygulama yapmaz. Eksik bilgilenmişsinizdir. Onlar yapılarını erken yapmıştır imar affından yararlanmıştır, siz sonra yapmışsınızdır falan filan fıstık, Bunu elektrik kurumuna sorup öğrenin. 33 yıldir mesleğin içindeyim milyon tane vakka gördüm böyle birşey ne gördüm ne duydum. Her türlü zafiyet bilgisizlikten kaynaklanır imzamdaki gibi...

Bir gün, şehrin birinde içki ürettiğinden kuşkulanılan bir adam
için savcılıktan alınan tümüyle yasal arama emri ile adamın evine
girilir ve her taraf didik didik aranır.

Sonuçta... evde içki üretimi ile ilgili bir dolu alet, edevat bulunur
ama, bir gram dahi içki bulunamaz.

Neticede adamı mahkemeye çıkartırlar ve de hakim adamcağızı yasak
içki üretiminden iki yıl hapse mahkum eder.

Adam itiraz eder:
- Evimde bir gram bile içki yok. Beni neden mahkum ediyorsunuz ? der.

Hakim, kendinden oldukça emin:
- Ama, gerekli her tür donanımı bulduk.

Adamcağız:
- O halde bi iki yıl da tecavüzden verin bari!

Hakim kızgın ve şaşkın:
- Bir de tecavüz suçun mu var?

Adam sakin ve gururlu:
- Hayır ama çok şükür yeterli her tür donanımım var !

Belki her türlü donanıma sahipsiniz ama müracaatta icraatta eksiğiniz vardır kim bilir 😁

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri