Bahçemden geçen direkten elektrik almak için başvuru yapabilir miyim?

Hiç bir kurum adaletsizlik yapmaz. Ayni yerde ahmete farkli mehmete farkli uygulama yapmaz. Eksik bilgilenmişsinizdir. Onlar yapılarını erken yapmıştır imar affından yararlanmıştır, siz sonra yapmışsınızdır falan filan fıstık, Bunu elektrik kurumuna sorup öğrenin. 33 yıldir mesleğin içindeyim milyon tane vakka gördüm böyle birşey ne gördüm ne duydum. Her türlü zafiyet bilgisizlikten kaynaklanır imzamdaki gibi...
Beyefendi ben de başından beri bunu anlatıyorum. Onlar elektrik aldıkları zaman (20 yıl önce) direkleri koydukları arsalardan rıza yazısı alma zorunluluğu yokmuş mesela. Şimdi var!

O zamanlarda mesken elektriği almak için resmi yol zorunlu değilmiş, sulama elektriği almak için DSİ izni istenmiyormuş. Şimdi bunlar isteniyor.

Bunların hepsini 2 yıldır sayısız elektrikçi, UEDAŞ mühendisi ile görüştüm. BİLGİYE ULAŞTIM ama sonuç alamadım.

Burada sorum şuydu: Benim bahçemde zaten direk olduğunu beyan ederek bundan faydalanmak için başvuruda bulunabilir miyim? Bunu tam olarak kimle görüşmem gerekir?

Bunun benim ahlakımla ne alakası var anlamıyorum ki? Yukarıda defalarca yazdım. Bir daha yazayım: Benim bahçeme direk dikip elektrik kullananla herhangi bir sorunum yok. Sadece kendim için adalet arıyorum. Bunu daha açık nasıl ifade edebileceğimi bilmiyorum!

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Beyefendi ben de başından beri bunu anlatıyorum. Onlar elektrik aldıkları zaman (20 yıl önce) direkleri koydukları arsalardan rıza yazısı alma zorunluluğu yokmuş mesela. Şimdi var!

O zamanlarda mesken elektriği almak için resmi yol zorunlu değilmiş, sulama elektriği almak için DSİ izni istenmiyormuş. Şimdi bunlar isteniyor.

Bunların hepsini 2 yıldır sayısız elektrikçi, UEDAŞ mühendisi ile görüştüm. BİLGİYE ULAŞTIM ama sonuç alamadım.

Burada sorum şuydu: Benim bahçemde zaten direk olduğunu beyan ederek bundan faydalanmak için başvuruda bulunabilir miyim? Bunu tam olarak kimle görüşmem gerekir?

Bunun benim ahlakımla ne alakası var anlamıyorum ki? Yukarıda defalarca yazdım. Bir daha yazayım: Benim bahçeme direk dikip elektrik kullananla herhangi bir sorunum yok. Sadece kendim için adalet arıyorum. Bunu daha açık nasıl ifade edebileceğimi bilmiyorum!
Önce Uludağ elektrik dağıtım A.Ş. ye tüm durumu detayları ile anlatan bir dilekçeyle başvurun. Kroki olsun ada parsel nolar yazsın herşeyi yazın.
Gelecek olan cevaba göre 2. Hamle; aynı şekilde CİMER'e müracaat edin.
Not: Ben sadece yazdıklarımdan sorumluyum anladıklarınızdan değil.

Son düzenleme:
Önce Uludağ elektrik dağıtım A.Ş. ye tüm durumu detayları ile anlatan bir dilekçeyle başvurun. Kroki olsun ada parsel nolar yazsın herşeyi yazın.
Gelecek olan cevaba göre 2. Hamle; aynı şekilde CİMER'e müracaat edin.
Not: Ben sadece yazdıklarımdan sorumluyum anladıklarınızdan değil.
Peki acaba UEDAŞ tarafından yetkilendirilmiş o bölgeye bakan mühendisi alıp bahçeme götürsem, orada konuyu canlı canlı anlatsam. Ondan yardım istesem daha etkili olur mu? Belki bir kolaylık gösterir.

Peki acaba UEDAŞ tarafından yetkilendirilmiş o bölgeye bakan mühendisi alıp bahçeme götürsem, orada konuyu canlı canlı anlatsam. Ondan yardım istesem daha etkili olur mu? Belki bir kolaylık gösterir.
Bizim memlekette söz uçar yazı kalır. Yazılı bildirim en etkili ve kesin sonuç veren yöntemdir. Özellikle CİMER 😊
Birde Valilik !
Kurumları kaba tabirle zıplatır !!!

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri