Bahçe evi yapımı

Arkadaşlar nasipse Bi ev yapcam köyüme 100 yada 150 metrekare Bi ev yapmak istiyorum ama betonarme mi ytong gazbeton evmi daha maliyetsiz çıkar fikirlerinizi almak istiyorum görüşlerinize gerçekten ihtiyacım var

Uzmanlık alanım olmamakla beraber ömrümüz meslek icabı inşaatlarda geçtiğinden hava şartlarınıda göz önünde bulundurman gerekir diye düşünüyorum. Maliyet açısından betonarme az daha uygun olur, lakin duvarları yutong tavsiye ederim. Hem ısı yalıtım görevi görür hemde odalar tam kibrit kutusu gibi guzel çıkıntısız olur. Ustalara hesaplatman daha iyi olur. Peki prefabrik yapmayı da hesaplarsan daha pratik olur diye düşünüyorum. Benimki sadece bir fikir kolay gelsin.

Abi prefabrike pek düşünmedim 8 veya 10 adet demir direk dikip gerisini ytongla yapsam Diye düşünüyorum örmesi basit kendim örüyüm elektrik ve suyunu kendim döşerim hani ustaya vereceğim paraya evin metrekaresini büyütmüş olurum yapmışkende Bi sefer yapılıyor büyük olsun şehirlerde minicik evlere sıkışıp kaldık hep
Uzmanlık alanım olmamakla beraber ömrümüz meslek icabı inşaatlarda geçtiğinden hava şartlarınıda göz önünde bulundurman gerekir diye düşünüyorum. Maliyet açısından betonarme az daha uygun olur, lakin duvarları yutong tavsiye ederim. Hem ısı yalıtım görevi görür hemde odalar tam kibrit kutusu gibi guzel çıkıntısız olur. Ustalara hesaplatman daha iyi olur. Peki prefabrik yapmayı da hesaplarsan daha pratik olur diye düşünüyorum. Benimki sadece bir fikir kolay gelsin.

Sent from my POT-LX1 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Yapabiliyorsan maliyeti % 50 gibi düşürürsün. Usta parasını malzemeye harcarsın iyide olur.

150.000 le 180.000 arası ı tani 130 metrekare evin
130 metrekare prefabrik bir ev maliyeti ortalama 150 180 TL yeni sorduk

Tek katlı yapıp üsrt katını üstü kapalı teras yapmak geciyo aklımdan hani şuan param yok ama ortalama maliyet çıkarmaya çalışıyor um sanırım gazbeton un maliyeti 20.000 filan tutuyo temel betonu demiri ne tutar bilmiyorum çatıda 15.000 i geçmez sanırım mutfak dolabı tezgahı fayans sıva vs sanırım Bi 80.000 veya 90.000 i bulur gibi geliyo elektrik ve su malzemesi 7. 000 i anca bulur
Ama iki katlı maliyet bu tek katlı olunca düşüyor daha

Demir iskelet üzerine ytong-ahşap yaparsanız maliyet ciddi oranda düşer. Biraz malzeme araç gereç becer istiyor.
Bence sandviç panel daha avantajlı.

Demir iskelet üzerine ytong-ahşap yaparsanız maliyet ciddi oranda düşer. Biraz malzeme araç gereç becer istiyor.
Bence sandviç panel daha avantajlı.
Hiç blimeyen için biraz daha ayrıntı vererebilir misiniz?

Öncelikle demir kesme ve kaynak yapmayı bilmeniz gerekiyor. Tabii ki buna uygun malzeme alet de gerekiyor.
Deneyim ve bilginiz yoksa işiniz biraz zor. Çok güvendiğiniz bir usta varsa yardımcı olabilir. Ama maalesef türkiyede güvenilir insan bulmak başlıbaşına sorun.

Burada yapacağım anlatım maalesef bilen biri için biraz kafa karıştırıcı olacaktır. Eğer demir işleri yapabiliyorsanız veya usta bulursanız o durumda bir anlatım yapabilirim.
Bu arada, hangi şehirdesiniz?

Arkadaşlar nasipse Bi ev yapcam köyüme 100 yada 150 metrekare Bi ev yapmak istiyorum ama betonarme mi ytong gazbeton evmi daha maliyetsiz çıkar fikirlerinizi almak istiyorum görüşlerinize gerçekten ihtiyacım var

En nerede? Daha doğrusu nasıl meteorolojik şartlarda? Evin nasıl bir şey olması gerektiğini çevre şartları belirler çünkü.

İkinci olarak taşıma maliyeti var mı? Yani şehre yada malzemeyi tedarik edeceğiniz yere yakın mı?

İşi kendiniz mi yapacaksınız yoksa ustamı tutma niyetini var?

ve güzel havalarda senede bir iki hafta kalacak gibi bir şey mi lazım yoksa dört başı mamur bir ev mi istiyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri