backup - restore - image

halhal

Üye
Merhaba
robotta kullanılan 3 terim
back up atmak
restore ve image atmak
aralarındaki fark nelerdir

Merhaba
robotta kullanılan 3 terim
back up atmak
restore ve image atmak
aralarındaki fark nelerdir
Back up en son çalışma ayarlarını kaydetmektedir.
Restore daha önceki kaydedilen Back-Up lari programa yükler.
İmage sistem in komple ayarlarını almaktır.
Bu terimler otomasyon makinelerinde de aynıdır.Bir bilgisayarda programda veya işletim sistemlerinde vs.

Sen insanları neden azarliyorsun?Acayip ayar oluyorum mesajlarına geçende benim konuma yazdin.Biz bilmiyormuyuz Google de arama yapmayı ingilizce.turkce

Merhaba

Bazı sert çıkışlarım forumda olmuştur , doğrudur .
Hangi konuya yazdım hatırlamıyorum ama eğer doğru ise özür .
Link verirsen iyi olur , hatırlamıyorum ne yazmışım merak ettim .
Hadi çaktırmadan fırçaladın .

Kolay Gelsin , Sağlıcakla Kalın .

İmage sistem in komple ayarlarını almaktır
hocam merhaba
restore yı anladım
backup ve image ayar almak yani bana aynı gibi geldi. detay vererek ya da örnek üzerinde aralarında kibtemel farkı anlatabilir misiniz

hocam merhaba
restore yı anladım
backup ve image ayar almak yani bana aynı gibi geldi. detay vererek ya da örnek üzerinde aralarında kibtemel farkı anlatabilir misiniz
İmage komple sistemin bütün ayarlarını almaktır.Herhangi bir bilgisayarın imajını aldığını düşün örneğin c ve d diskindeki herşey masaüstünde ki dosyalara kadar.Sistem bozulduğu zaman aldığın image i tekrar yüklendiğinde herşey eski haline döner.Tekrardan onu bunu kurmana gerek kalmaz.
Back-Up normal de aynı anlama geliyor bazen ama her sistemde değişiyor terimler.Restore den önceki kaydettigin Back-Up geri yükle yaparsın .back up danda en son çalıştığın ayarları kaydedersin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
şöyle diyebilir miyiz
backup bir sürücüdeki kayıtlı programı almak ya da bir robottaki kayıtlı programı almak.

image ise robotun yazılımına kadar her şeyi almak. yani önce kurulum sonra kayıtlı programı yüklemek

doğru mudur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri