Bacali şofben duşta sönüyor

bosch sofben için bosch servisi onay vermez bence !!!

hava alma vermede sorun olabilir kontrol edin
soğuksu girişine pislik tutucu takın .
orj boru takın bosch firmasının borusu
foto gösterildi .

şohbeni tam baca deliğine alın veya tam karşsına gelecek şekilde yeni delik açın
firmanın açıklamalarına bakın montaj ve diğer ( bosch ) kitapcık
benzer sayılır link bakmanız . bağlantı

https://servis.demirdokum.com.tr/Data/DEMSER/Dokuman/EgitimDoc/SARTNAME_SOFBEN_MONTAJ_2008_001.pdf

Ekli dosyayı görüntüle 60862

Ekli dosyayı görüntüle 60858Ekli dosyayı görüntüle 60861

DİKKAT : gaz testi yapmayı unutmayın .
daha doğrusu yaptırın .

Komşudan aldık zaten 5 yıllık felenmis garnti felen yok önceki kullandığımız dada böle bi sorun olmuştu hocam usta çağırmıştık ta termostatta sorun var dediler sonra bida olmamış ti gene öle bişey olabilir mi acaba yazdiklarinizdan ayrı olarak

Komşudan aldık zaten 5 yıllık felenmis garnti felen yok önceki kullandığımız dada böle bi sorun olmuştu hocam usta çağırmıştık ta termostatta sorun var dediler sonra bida olmamış ti gene öle bişey olabilir mi acaba yazdiklarinizdan ayrı olarak

İçindeki termiğe giden iki tane tel var. O termik bozulmuştur. O iki teli sürekli kısadevre edin yani bağlayın ve Çalıştırın .
Düzenli Çalışırsa ihmal etmeyin kesinlikle ve yeni termik takın. (Gerçi hepsi çin malı. ) Şofbenlerde bu Hep oluyor. Öğretmen olarak ben bu çareyi öneriyorum.
Not
Abi en baştan beri bunu yazacaktım ama bekledim ve siz çare bulamayınca size kendi çare mi yazmak zorunda kaldım.
Biraz tehlikeli bir öneridir. Bir an önce yeni termik alıp takmanızı Kesinlikle tavsiye ederim

Son düzenleme:
İçindeki termiğe giden iki tane tel var. O termik bozulmuştur. O iki teli sürekli kısadevre edin yani bağlayın ve Çalıştırın .
Düzenli Çalışırsa ihmal etmeyin kesinlikle ve yeni termik takın. (Gerçi hepsi çin malı. ) Şofbenlerde bu Hep oluyor. Öğretmen olarak ben bu çareyi öneriyorum.
Not
Abi en baştan beri bunu yazacaktım ama bekledim ve siz çare bulamayınca size kendi çare mi yazmak zorunda kaldım.
Biraz tehlikeli bir öneridir. Bir an önce yeni termik alıp takmanızı Kesinlikle tavsiye ederim
Tamir yapan yerler bunu yapabilir dimi böle böle sorun var desek

Tamir yapan yerler bunu yapabilir dimi böle böle sorun var desek
Tabiki yaparlar. Hatta termik takarlar.
.

Siz bir bakın. Acemi değilseniz.
Zaten şofbende genelde iki tel var
O da termiğe gider. Uçlarını dikey çekip sökün birbirine takın. Oksitlidir ama bağlantının üzerini pense ile hafif sıkıp ezin. Gerekirse ince tel ile sarın.
Deneyin şofbeni.
Dikkat.
Bu yüksek ısı ve yangın koruması için bir parçadır.
İhmal etmeyin servise müracaat edip termiği değiştirin.

Tabiki yaparlar. Hatta termik takarlar.
.

Siz bir bakın. Acemi değilseniz.
Zaten şofbende genelde iki tel var
O da termiğe gider. Uçlarını dikey çekip sökün birbirine takın. Oksitlidir ama bağlantının üzerini pense ile hafif sıkıp ezin. Gerekirse ince tel ile sarın.
Deneyin şofbeni.
Dikkat.
Bu yüksek ısı ve yangın koruması için bir parçadır.
İhmal etmeyin servise müracaat edip termiği değiştirin.
Su kismi demek istediniz dimi ben hiç anlamam gercide

Ekli dosyalar

• 20200124_124534.jpg
    20200124_124534.jpg
    238.5 KB · Görüntüleme: 47
Ha ben 18 yıldan beri kullanıyorum tüplü şofbenimi. Sanırım ( galiba sökmüştüm) termiksiz.
Önemli not;
《《Siz siz olun bir öğretmenin dediğini yapın (termik taktırtın)
Ama yaptığını yapmayın.》》

Bu şofbene hayranım. Servisten takılı çakmak pili bitmedi daha. İlk günkü gibi sorunsuz kullanıyorum.

Su kismi demek istediniz dimi ben hiç anlamam gercide
Benimki değişik.
Çok fazla oksitlenmiş ama Sanırım o.

Ama zaten değiştirmek durumundasınız.Neden servis yada usta çağırmıyorsunuz?

Termokupl arızalı olabilir.Gazı kesiyordur.
Zaten ustamızda aynısını yazmış.

Öğleden sonra sofbeni takan adam anlıyor çağırayım o zaman onu yazan ilgilenen herkeze teşekkürler.

Benimki değişik.
Çok fazla oksitlenmiş ama Sanırım o.

Ama zaten değiştirmek durumundasınız.Neden servis yada usta çağırmıyorsunuz?
Hocam şofben işi sakattır vede sakatattır. Yanmaz yanmaz Gaz birikir ve sonra yanar ve Suratına alev atar. Ben ucuz kurtuldum. Sen acemisin anladığım kadarıyla. Bu iş internetten olmaz. Olsada malzemen ekipmanın yoktur.
İşin meslek erbabı olan bir usta çağır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri