Bacali şofben duşta sönüyor

Komşudan aldık zaten 5 yıllık felenmis garnti felen yok önceki kullandığımız dada böle bi sorun olmuştu hocam usta çağırmıştık ta termostatta sorun var dediler sonra bida olmamış ti gene öle bişey olabilir mi acaba yazdiklarinizdan ayrı olarak

hayırlı olsun diyelim siz emniyeti elden bırakmayın .
gaz kaçağı testi / bacanın borusu / pislik tutucu vs gibi
suyunuz kireçli ise kireç önleyici filitre kullanın
yan cama havaladırma açın .

sağlıcakla kalın .

Hocam şofben işi sakattır vede sakatattır. Yanmaz yanmaz Gaz birikir ve sonra yanar ve Suratına alev atar. Ben ucuz kurtuldum. Sen acemisin anladığım kadarıyla. Bu iş internetten olmaz. Olsada malzemen ekipmanın yoktur.
İşin meslek erbabı olan bir usta çağır.
Aynen öle ben ne termostat nede termoklop bilirim bilen biri baksın iş çözülür herhalde

Öğleden sonra sofbeni takan adam anlıyor çağırayım o zaman onu yazan ilgilenen herkeze teşekkürler.
İşte bu. Yahu Şimdi hatırladım
●ilk Montaj için servis çağırmıştım.
Adam sıcak suyu soğuğa
Sıcak suyu da soğuk girişine bağlamış sanırım.
Tekrar servisi aradım.
Aynı usta Eve gelince de ;
beni azarlamıştı
-Yav ne var Şu iş için beni niye tekrar çağırdınız kendiniz yapamadınız mı diye.
Şok olmuştum. ;)

hayırlı olsun diyelim siz emniyeti elden bırakmayın .
gaz kaçağı testi / bacanın borusu / pislik tutucu vs gibi
suyunuz kireçli ise kireç önleyici filitre kullanın
yan cama havaladırma açın .

sağlıcakla kalın .
Mutfak camında dediğiniz havalandırma mevcut

baktırmışken baca fan temizliği / kireçten diyafram / çakmak vs gibi baktır. vs gibi

İşte bu. Yahu Şimdi hatırladım
●ilk Montaj için servis çağırmıştım.
Adam sıcak suyu soğuğa
Sıcak suyu da soğuk girişine bağlamış sanırım.
Tekrar servisi aradım.
Aynı usta Eve gelince de ;
beni azarlamıştı
-Yav ne var Şu iş için beni niye tekrar çağırdınız kendiniz yapamadınız mı diye.
Şok olmuştum. ;)

bende şimdi hatırladım !!!

rahmetli amcam gözleri %90 görmezdi. ( tatlı sinirli )
tamir merkezi gibi malzemeler bulunurdu yok yok denecek kadar .
kendi iş yapsa tamam , kendi işi içinde kullandırmaz , ihtiyacı olana verirdi .
bir şey yaptıracak zar zor usta bulunmaz bulur .
işi ustası olsun
bende conta kalmamış sende var mı ? sorduğunda
işi yarım bıraktırır gönderirdi .

Tekrardan merhabalar bugün geldi usta yandaki 2 tane kablonun ucunu soktu birbirine bağlamaya başladı baya akıttık atmadi bu durum iyimi oldu kötümü oldu anlamadim

Bazı güvenlik unsurları hafife alınamaz.
Sohbenin o şekilde davranması bir gerekliliktir. Neden gerekli olduğu ilgili cihazın kullanım klavuzunda belirtilmiş olmalıdır.
Aşırı ısıdan dolayı atan bir termik iptal edilirse oluşan aşırı ısı karşımıza felaket olarak çıkabilir.
Veya yetersiz baca sirkülasyonundan dolayı devreyi kapatan bir ekipman iptal edilirse, baca yangınları veya başka şekillerde karşımıza çıkabilir.
Bu sebeple sıcak su kullanımındaki kombinin ısıtmayı durdurmasının esas sebebi araştırılmalı ve tespit edilerek gereği yerine getirilmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri