Babamı anlamıyorum..

GND-

Üye
bizim ailecek kullandığımız 2011 model bir aracımız var gayet temiz sorunsuz bindiğimiz benimde gözüm gibi baktığım bir araç. ama babam çocuk gibi sürekli yolda gördüğü her arabadan almak takas etmek istiyor şu arabadan alalım bu arabadan alalım istekleri bitmek bilmiyor çoğu zaman ses çıkartmıyorum ama bu kadar da olmaz. zaten ben işsizim babamın bir emekli maaşı ile geçiniyoruz tabiri caizse kendi yağımızda kavruluyoruz ama babam sürekli arabayı değiştirmek satmak istiyor zaten mevcut arabamızı km si düşük ben diyorum ki biraz daha kullanalım bu arada ben işe girince bunu satıp sıfır alalım diyorum ama gelde bunu babama anlat yolda voswagen cady görse onu almak ister başka bir şey görse onu almak ister istekleri bitmek bilmiyor ne yapacamı şaşırdım artık onunla beraber arabaya bile binmek istemiyrum birde şu var ki 2. el arabayaı almak da satmak da sıkıntı türlü türlü adamla muhatap oluyon adam arabaya binmek istiyor ben vermiyorum satsan bile kafana göre araba arayacan bulacan 2. el araba işinde zaten her türlü 3 kağıt dönüyor ne yapacamı şaşırdım artık.. :( :(

Donanım habere yaz bence bu meseleyi kardeş.Bu konu ile ilgili orada daha çok arkadaş vardır

kendi yaptığım yanlışlardan aldığım dersler.

1 -Galerici veya gezici al/sat işi yapandan araba alma(aracı ne zaman alındığını sor)
2- mutlaka kompresyon testi yaptır.
3- ekpertiz yapan yerlere güvenme, iyi bir usta daha çok iş görür.
4- aracın şaşi numarasından hasar sorgulama yaptır.(plaka değişirse eski hasarları göremezsin)
5- bir aracın fiyatı düşükse (emsallerinden 5-10 bin) mutlaka bir katakulli dönüyordur.

kendi yaptığım yanlışlardan aldığım dersler.

1 -Galerici veya gezici al/sat işi yapandan araba alma(aracı ne zaman alındığını sor)
2- mutlaka kompresyon testi yaptır.
3- ekpertiz yapan yerlere güvenme, iyi bir usta daha çok iş görür.
4- aracın şaşi numarasından hasar sorgulama yaptır.(plaka değişirse eski hasarları göremezsin)
5- bir aracın fiyatı düşükse (emsallerinden 5-10 bin) mutlaka bir katakulli dönüyordur.

özellikle 1. madde de yazdıklarınıza katılıyorum....

galerici= abi şurda tamponun 1 karış üstünde avuş içi kadar ( o kadar boya karan boyacı varsa haber verin)lokal baya var başkada hasar yok .:cool:

işin mübalağası bir tarafa baban birinden aldığı arabadan aldanırsa o zaman kötü olur vah tüh ile olmuyor işler.

galerici= abi şurda tamponun 1 karış üstünde avuş içi kadar ( o kadar boya karan boyacı varsa haber verin)lokal baya var başkada hasar yok .:cool:

işin mübalağası bir tarafa baban birinden aldığı arabadan aldanırsa o zaman kötü olur vah tüh ile olmuyor işler.

valla daha önce bir tanıdık galericiden dilimiz yandı zaten hemde direk den döndük. hala söylyorum babama ama biraz ders aldıysa o olaydan bir daha öyle bir şeye yanaşmaz...
sakalımız yok ki sözümüz dinlensin abi ben neydim başımı alıp nereye gidim ben ..:( :( :(

olmaz olsun böyle baba babamı hiç sevmiyrum....bir adam evde arabanın anahtarını saklar mı arkadaş ??:mad::mad::mad:

Öyle deme , mal , para hikaye baba ve anaya laf yok .
Tamam sahiblenmişin ilğileniyorsun , bir yandan düşün sen mi aldın arabayı sahibi senmisin ?
sen alsan da babadır , sende babanın oğlusun .
kader anahtarı saklamasa belki kaza yapacaktın !!!
her şeyde bir hayır vardır , ama bizler önceden bilemeyiz .

Kolay gelsin , Sağlıcakla Kalın .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri