Başka markanın çalışan kartını başka çamaşır makinesine takmak mümkün mü ?

kal_sau

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Bir konuda danışmak istiyorum sizlere.

Mekanik aksamı sağlam olan bir çamaşır makinesinin kontrol kartı bozuksa , bu makineye başka bir kart takıp çalıştırmak mümkün olabilir mi yada elektromekanik program ile de çalıştırabilirmiyiz ?

Arabalarda nasıl motor değiştirebiliyorlarsa (şahin motorlu bmw gibi ... uydurabiliniliyor ) çamaşır makinesindede başka model-marka kontrol kartını ( arçelik kontrol kartını - vestel serisine takmak gibi ) başka bir markaya uydurabilirmiyiz..

Son olarakda hurdaya gidecek elektronik kontrollü makinelerin son çare olarak sıradan eski bir bilgisayar üzerinden kontrolü mümkün mü ? (Role kartları ile )

Görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

imkansız diye bir şey yok. bir ürün üretilirken kontrol sistemi , kablo ağacı , motoru , diğer kompenentler ve mekanik aksam bir bütün olarak üretiliyor. ama her arçelik makinanın motoru da her arçeliğe uymaz , her vestelin kartı başka vestele uymadığı gibi. türk insanı yapar uydurur ama ne için böyle bir uydurmaya gerek duyar onu bilemem?

imkansız diye bir şey yok. bir ürün üretilirken kontrol sistemi , kablo ağacı , motoru , diğer kompenentler ve mekanik aksam bir bütün olarak üretiliyor. ama her arçelik makinanın motoru da her arçeliğe uymaz , her vestelin kartı başka vestele uymadığı gibi. türk insanı yapar uydurur ama ne için böyle bir uydurmaya gerek duyar onu bilemem?

Bildiğiniz gibi yedek parça bulundurma zorunluluğu 10 yıl ve alırken pahalı aldığınız makinenin mekanik aksamı sağlam olmasına rağmen elektronik aksamdan dolayı çöpe gitmesi yaziktır bana kalırsa.Bir şekilde onu değerlendirmek gerek diye düşünüyorum.

Planlı eskitme yüzünden artık ürünler çöp ürün haline geldi.Piyasa talebe doymasın diye dandik çöp ürünleri satıyorlar maalesef.İşte buna engel olmak adına bireyselde olsa karşı durmak gerek.

Arkadaşlar yok mu cevap verebiliecek?

Vestel kartı arçeliğe uyarlayabilirmiyiz yada mekanik süre ölçere dönüştürmek mümkün mü ?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri