Başka bir ağdaki pcden güvenlik kamerası izleme?

slmlar, işyerindeki kameralar işyerinde pcden izlenebiliyorken, başka ağdaki örneğin ev pcsinden aynı ayarlar ve programlar girilmesine rağmen izlenemiyor, sanırım modemden işyerindeki ağa bağlanma sistemi olmalı, önce ağı görmeli diye düşünüyorum, işyerindeki kameraları başka yerde nasıl izleyebilirm acaba ? tşkler

DVR cihazında TCP haberleşmesi aktif olmalı ve WAN erişimi etkin olmalı.
Modem üzerinden DVR cihazına port yönlendirilmiş ve etkinleştirilmiş olmalı.
Lokal ağdan 192.168.X.X ip adresiyle giriyorsunuz. Ancak uzak ağdan modemin INTERNET IP adresiyle (Örn: 85.105.X.X gibi) ve DVR cihazına yönlendirilen port numarasıyla erişebilirsiniz.
Modemin internet ip adresini bulmak için, modeme bağlı olan herhangi bir cihazdan ip-adresim.net adresine girerek internet ip adresini öğrenebilirsiniz.

..bunlar sabit IP için değilmi?
ip değişiyorsa ip kameralarda olduğu gibi bir sunucu web sitesine kayıt olmak gerekiyor sanırım..ya da dvr cihazı hangi sunucuları destekliyorsa..

DVR cihazında TCP haberleşmesi aktif olmalı ve WAN erişimi etkin olmalı.
Modem üzerinden DVR cihazına port yönlendirilmiş ve etkinleştirilmiş olmalı.
Lokal ağdan 192.168.X.X ip adresiyle giriyorsunuz. Ancak uzak ağdan modemin INTERNET IP adresiyle (Örn: 85.105.X.X gibi) ve DVR cihazına yönlendirilen port numarasıyla erişebilirsiniz.
Modemin internet ip adresini bulmak için, modeme bağlı olan herhangi bir cihazdan ip-adresim.net adresine girerek internet ip adresini öğrenebilirsiniz.
modem üzerinden dvr cihazına port açma işlemi karışık geldi bana, youtubede port açanlar kendi modemini ağa açıyormuş gibi anladım, dvr cihazına bağlanmak için port nasıl açılır, bildiğiniz video var mı? birde bende program var, ben kamera izleme programıyla giriyorum internet üzerinden girmiyorum?

Uzak modemde bağlı olan herhangi bir cihaza, internet üzerinden erişim sağlamak için o cihaza bir port yönlendirmeniz gerekir. Cihaz o port üzerindeki istekleri dinler ve isteklere cevap verir. Bu ilişki Server - Client ilişkisidir. Bu izleme program kullansanız da kullanmasanızda böyledir.
Evet kamerayı İnternete açmış olursunuz ancak cihaza sadece kullanıcı adı ve şifreyi doğru giren erişebilir.

@elek arkadaşın dediği gibi eğer dinamik (değişken) ip kullanıyorsanız, DVR cihazınız P2P protokolünü desteklenmelidir. Bu protokol ile cihaza IP adresi yerine bir seri numarası gibi id ile bağlanabilirsiniz.
Kullandığınız modeme göre port yönlendirme işlemini internetten araştırabilirsiniz.

Modemden port yönlendirme işin en kolay tarafı.
IP değiştiği zaman modem veya kamera yeni ip adresini eposta ile bildirmiyorsa o zaman sıkıntı oluyor.
Ben 4 farklı kamera kullanıyorum. Biri ip değişse bile bağlanılıyor. Bunu nasıl yapıyor anlamıyorum.
Diğeri yeni ip'i e.posta ile gönderiyor. Ben de elle değiştiriyorum. Bunu yapınca diğerleri de değişiyor.

Dışarıdan izleyebilmen için port yönlendirmen gerekmekte. port yölnlendirmeylede bitmiyor statik adresin olmas gerekiyor ki kullandığın cihazın p2p özelliği yok sa. bunları yapıp diğer ayarlamalarıda yaparsan izleyebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri