Başımın belası kaçak akım rölesi

Şöyle bir ihtimalde aklıma geldi ; ortak kullanım cihazlarından olupta kaçak akım rölesi bağlı olmayanlar olabilir . Hidrofor ; devir daim motoru kıl tüy falan . Bunlardaki kaçak akımı ancak ta tepedeki 300 mA kaçak rölesi görebilir büyük ihtimal . O noktadaki açma akımına gelinceye kadar sistemdeki dengesizlikten diğer kaçak akım röleleride etkileniyor olabilir . Çok hayal süslü olduysa bilmiyorum artık ; üstadlarımız düzeltsin yamuk bir ibare varsa :)

Şöyle bir ihtimalde aklıma geldi ; ortak kullanım cihazlarından olupta kaçak akım rölesi bağlı olmayanlar olabilir . Hidrofor ; devir daim motoru kıl tüy falan . Bunlardaki kaçak akımı ancak ta tepedeki 300 mA kaçak rölesi görebilir büyük ihtimal . O noktadaki açma akımına gelinceye kadar sistemdeki dengesizlikten diğer kaçak akım röleleride etkileniyor olabilir . Çok hayal süslü olduysa bilmiyorum artık ; üstadlarımız düzeltsin yamuk bir ibare varsa :)
dostum elektrikte zaten hiç bir ihtimali atlamıyacaksın en zayıf gördüğümüz ihtimalleri en sona bıraktığımız için bazen büyük gibi görünen arızaların ne kadar basit olduğunu görebiliriz.

nötr leri şüphelendiğiniz yerden olmak üzere yavaş yavaş ayırın.
bir yerde bağlantı kayması mutlaka vardır.?
tek biri atsa idi akım değerini konytrol edin derdim.

Burdan konusmak aslinda gercekten cok kolay..notr baglantilarina bak toprak baglantilarina bak vs ama gercekten cok sinir bozucu bir durum su kakr mevzusu..hele de 2 3 gunde bir zirt birt atmasi insani deli ediyor..Allah kolaylik versin butun ustalara..siz yinede yukarida cevap veren ustadlarin soylediklerini dikkate alin..

toprakla nötr hattı birbirine kesin biyerde karışmıştır ben fabrikada 200 panoya taktım ve 53 makinedeki 20 senelik bağlantıları inceledim nötr toprak karışmasından oluyordu %95 i aydınlatmalarda sıkıntı çıkarabiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri