Bağlantı kablosu

sengent78

Üye
Selamlar,

ilgili resimdeki sarı kabloyu nereden temin edebilirim acaba.

bi tarafı soketli sanırım diğer ucu lehimleniyor.

Yardımcı olacak arkadaşlar olursa sevinirim.
Saygı/sevgi

Ekli dosyalar

• hcigar.jpg
    hcigar.jpg
    84.2 KB · Görüntüleme: 23
Bulunamayan parça ile ilgili sorun aktif olup

Yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Saygı/Sevgi

Bu flex özel olup ya orjinal ya da çinlilerden temin edebilirsin onun haricinde iletken sayısı ve kalınlığına göre, aralarındaki boşluk mm sine göre yine satılmaktadır ama ülkemizde bu boyuta göre olduğunu sanmıyorum:(:mad: yine de araştırılabilir, yine çin sitelerinde bulmanız daha yüksek ihtimal.

https://www.google.com/search?hl=en....1.64.psy-ab..2.1.130...33i10k1.0.Z2yR70oWo0Q

bunu almak yerine cep telefon tablet tamircileri benzer kablo onarımlarını ince tellerle yapmaktadır, elinizden geliyorsa lehim yapıp tamir etmeyi deneyin olmadı tamirciye yaptırın.

@ by lent
iyi niyetiniz için tşk ederim.

Biz elektronik sigara mod kullananlar olarak en büyük problemimiz

Ekrana giden bu fleks kablonun bozulması kaynaklı yaşadığımız sorun.

Üretici öyle bir yapmış ki direkt pert oluyor makina.

Bağlı olduğu minik ekranı esnetmek veya selpakla silmek bile alttan gecen fleks kabloyu yırtıyor.

Çünkü fleks kablonun altı boş ve devrenin minik siyah yukseltileri var üzerine basıyor.

Ya yeni bir chip veya yeni bir mod almak zorundasın.

Öncesinde köpük bant yapıştırılamaz mı, gerçi cihazı açmak garantı dışı bırakır, satıcı mısınız? İlk mesajınızı tekrar okudum önesinde anlayamamışım, bir ucu soketli değil ekranla beraber gelmektedir, yani daha maliyetli :(.

Son düzenleme:
yurt dışından aldım ve ikinci tüketiciyim.Bizim forumda ilgili bir konu var.Kimse birşey yapamıyor ya chip getirtiyorsun yada yeni mod almak durumundasın.yeni chipi 15 dolar + nakliye ile aliexpresten alabiliyorsun tabi gümrüğe filan takımaz ise ve şanslıysan 30 günde geliyor.
Yeni chipide getirtsen gene lehim işi var.
Şu kabloyu bulabilsem kendi forumumda da paylaşacağım.
sorun kablo sadece en az 200-300 kişi faydalanır.
Benim kablo makina içinden 2 yerinden yırtık beyaz ekran cıkıyor bu yuzden.
Herkesin kablosu yırtık kısacası.
Bilsem böle olacağını ilk makinayı aldığımda iyi fikir gercekten bantla cercevelerdim.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri