B&R PLC Bağlantı Sorunu

bende de var bu plcden bende bulamadım Automation Studio programının son sürümünü satın alacaz 2500£ gibi bi fiyatı var galiba

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
B&R PLC kaliteli olabilir ama benim karşılaştığım modelde (modeli hatırlamıyorum) power' ın 5v bölümünde bir sorun olmuş ve tüm CPU ve I/O modüller bozulmuş.( ben endüstriyel elektronik Bakım-onarım servisinde çalışıyorum.)
İnceledim ve gördüm ki beslemesi yanlış tasarlanmış bence. diğer tüm swich-mode beslemelerde 5v 12v ve 24v gibi ana değerler için trafoda ayrı sargı kullanılır. Ama B&R de tek sargı tek voltaj üretmiş vu buradan diğer voltajları oluşturmuş. voltaj ayarlamak için mosfet kullanmış ve sebebi ne ise mosfet kısa devre olmuş giriş voltajı çıkışa direk geçince PLC' nin 5v ile çalışan tüm entegreler bozulmuş.
Biraz uzun anlattım ama defalarca PLC tamir ettim böyle birşey sadece BR de başıma gelgi. meslekten olan arkadaşların burada hatanın BR nin tasarımında olduğunu anlayacaklardır.

burda bazi yanlis biligiler verilmekte cin maliyla hicbir alakasi bulnmakta hatta siemens rakibi bazi projlerden siemensden daha iyidir B&R. Vede diger cihazlara gore baya bi fiyat farki bulunmaktaa yani her baba yigin hakki degil diye bilirizzz.....

bunun yazılım programını nasıl bulabilirim.elinde olan varsa yada nerden bulacagımı bilen.yardımcı olursanız sevinirim.

B&R icin kesinlikle automation studio programına ihtiyac var.Tek yazılımla tum B&R urunleri kullanılabiliyor.Bu buyuk avantaj.İki Alman ın kurdugu Avusturya firmasıdır.Urunleri cok kaliteli ve gelisim hızı diger firmaların cok otesinde.Eksik taraflarını kısa surede giderebiliyorlar.Guvenilir bir marka...

yorum otomasyon ile görüştüm bende bulunan bazı modellerde yazılımı download etme imkanı yok muş. sadece yükleme yapılabiliyor. ama yinede çok harika bir PLC siemens falan halt etmiş.

merhabalar, çalıştığım firmada extruder makinelerinde b&r plc kullanılmakta. automation studio programı için yorum otomasyon 30 günlük demo versiyonuna 150-200 euro gibi bir ücret istedi. full versiyonu ise çok uçuk bir rakam. programı ilk açtığımda çok karışık gözüküyor. şimdilik endüstriyel pclerin ve plclerin hafıza kartlarını yedeklemek için kullanıyorum. bugüne kdar pek bir sorun çıkardığını görmedim. bence kaliteli bir plc markası. bağlantı, giriş çıkış izleme konusunda tecrübelerinizi aktarırmısınız...

B&R markası evet avusturya malı birmarka arkadaşların dediği gibi extrüder makinalarında çok görülüyor çünkü makinada avusturya veya alman malı bizde 2005 - ve 2003 referanslı plc leri mevcut yukarıda bir arkadaşın dediği gibi power suply modülü çok sorun çıkartıyor ve analog input dijital input termokopul modülü bunlar başıma gelen sıkıntılardan bazıları ve adamlar slotlara bile dangıl koymuşlar dangıl b&r firmasının özelolarak yaptırdığı güvenlik amaçlı bir çip ve bu arızalandığında plc kesinlikle çalışmıyor ve bu parçayı fabrikasından getirttirmek zorunda kalıyorsun ve bu saat piline benzer çipin fiyatı yaklaşık 1500 eurodur bizgetirttik çünkü ve bu dangıl panellerindede mevcut ve bu özellikle 2005 referanslı plc nin modüllerinin plastik gövdesi beş para etmez belirli bir zaman sonra havalandırma çok güzeldeğilse plastikleri kurabiye gibi dökülüyor ben bu markayla çok sorun yaşadım yeni çıkardıkları modüler sürücüleri ayrı birdert bence okadar kaliteli bir üründeğil kendi görüşüm uzun ömürlülük konusunda bence hiç iyi değil her parçası çok pahalı ve çok sorun çıkartıyor belki bizde bu üründen çok olduğu içindir zaten genelde avusturya malı makinalarda görünüyor

koray-ü b&r 2003 plc'lerde aynı problemi yaşıyorum.
detay görüşme için ******** nolu telefonu bir kere çaldırın ben sizi arayayım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri