B&R ACOPOS Servo driver

Merhaba Özgür bey
Acapos sürücülerini çalıştıramadım. Nedeni sorarsanız daha hangi tip haberleştirme protokolü ile çalıştırmaya karar veremedim.
mevcut sürücülerin üzerinde ac114 kartı mevcut bende cpu alırken sürücüye göre almak isterim.
Dediğiniz gibi B&R plc almak isterim fakat software sıkıntısı var.
Bir de geçen gün arkadaşla görüştüm Bana siemens s71500 cpu ile Acapos servo ile CNC tezgahı çalıştırdığını söyledi. Profibus üzerinden haberleştirmişler.

Açıkçası şu aralar döküman arayamadım işlerin yoğunluğundan ofise geçer geçmez bu konuda döküman bakacağım.

Haberleşme tipi aslında pek önemli değil önemli olan adresleme.Adreslemeleri bilirsek sorun olmaz.Uygulamada var bir çok firma bunu yaptı ama daha önceden dediğim gibi açık kaynak kodları kimse vermiyor artık ne kadar uğraştırıyorsa :) ben ve ya diğer arkadaşlarım böyle bir uygulama yapmış olsaydık kesinlikle işinizi hemen çözerdik.
Software lisans konusunda B&R ketum davranıyor bu bizide zor duruma düşürsede genelde OEM müşteriler için sıkıntı olmuyor.

Önümüzdeki hafta biraz boşa çıkacağım o zaman beni ofistende arayın bir görüşelim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Açıkçası şu aralar döküman arayamadım işlerin yoğunluğundan ofise geçer geçmez bu konuda döküman bakacağım.

Haberleşme tipi aslında pek önemli değil önemli olan adresleme.Adreslemeleri bilirsek sorun olmaz.Uygulamada var bir çok firma bunu yaptı ama daha önceden dediğim gibi açık kaynak kodları kimse vermiyor artık ne kadar uğraştırıyorsa :) ben ve ya diğer arkadaşlarım böyle bir uygulama yapmış olsaydık kesinlikle işinizi hemen çözerdik.
Software lisans konusunda B&R ketum davranıyor bu bizide zor duruma düşürsede genelde OEM müşteriler için sıkıntı olmuyor.

Önümüzdeki hafta biraz boşa çıkacağım o zaman beni ofistende arayın bir görüşelim.

Çok teşekkür ederim özgür bey
Bu arada telefon numaram 05343221385 görüşmek üzere

özgür bey selam;
acoposlar la ilgili bir sorum olacaktı. Bu sürücüye ac112 modülü ile bağlanıp hata kodlarını alabilirmiyiz? bu işlemi nasıl yapabiliriz bilgi verirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri