Bİlgİsayarin Şİfresİnİ nasil kirabİlİrİm?

ArkadaŞlar bİlgİsayarimin Şİfresİnİ unuttum dİĞer bİlgİsayarima Şİfresİnİ unuttuĞum İÇİn bİrtÜrlÜ gİremİyorum.yardimci olursaniz sevİnİrİm..
saygilarimla

Merhaba arkadaşım,
CTRL+ALT+DEL tuşlarına bastığın zaman karşına gelen kullanıcı adının gözüktüğü yeri değiştirerek administrator yazarak ve Enter tuşuna basarak ekran açılacaktır. Eğer ki administrator şifresini de değiştirmiş isen sevgili arkadaşım o zamanda bilgisayarını açılış ekranında F8 yaparak Güvenli Mod da çalıştır ve de buradan Denetim Masası içinden Kullanıcı Hesaplarını göreceksindir. Burada senin bağlı olduğun hesabının şifresini kaldırabilir- değiştirebilirsin.. Bu saydığım işlemleri Administrator yetkisinde de yapabilirsin. Konu ile ilgili olarak bu dediklerimi yapar ve bana geri dönüş yapar isen sevinirim...
Hoşçakal!

sayın kasimyilmaz hocam,
pcye administrator şifresi koyulmuşsa ve ,o şifre de unutulmuşsa,güvenli modda,o şifrenin değişmesi mümkün müdür?

m-usta-fa ' Alıntı:
sayın kasimyilmaz hocam,
pcye administrator şifresi koyulmuşsa ve ,o şifre de unutulmuşsa,güvenli modda,o şifrenin değişmesi mümkün müdür?
m-usta-fa hocam administrator şifresi konulmuşsa güvenli moddanda giriş yapması mümküm olmaz.

Aslında yönetici olarak kullanım kısıtlaması yapıldı ise ve ayrıca bilgisayarda farklı oturum hesapları var ise bu kişi yönetici olarak yetkiye sahip bulunuyor ise çok kolay şekilde bazı ayarları değiştirerek şifresini değiştirebilir-kaldırabilir.. Fakat administrator olarak yetkide şifre var ise bu şifre var iken de farklı modlar da şifre kaldırılabilir. Ama o işleri şimdi burada aktarabilecek vaktim inanın ki yok malesef. Zaten yukarıda yazmış olduğum yöntemleri soruyu soran arkadaşımız uygulasın eğer ki başarılı olamaz ise benimle özel olarak pm mesaj yolu ile görüşsün ben akşam vakti müsait olur isem ilgilerim...
Hadi hayırlı işler kolay gelsin...

kasimyilmaz ' Alıntı:
Merhaba arkadaşım,
CTRL+ALT+DEL tuşlarına bastığın zaman karşına gelen kullanıcı adının gözüktüğü yeri değiştirerek administrator yazarak ve Enter tuşuna basarak ekran açılacaktır. Eğer ki administrator şifresini de değiştirmiş isen sevgili arkadaşım o zamanda bilgisayarını açılış ekranında F8 yaparak Güvenli Mod da çalıştır ve de buradan Denetim Masası içinden Kullanıcı Hesaplarını göreceksindir. Burada senin bağlı olduğun hesabının şifresini kaldırabilir- değiştirebilirsin.. Bu saydığım işlemleri Administrator yetkisinde de yapabilirsin. Konu ile ilgili olarak bu dediklerimi yapar ve bana geri dönüş yapar isen sevinirim...
Hoşçakal!

degerli kasımyılmaz hocam verdiğiniz ilk bilgi bana yetti yani administratör e şifre koymamıştım.şifre sorgulama sayfasında CTRL+ALT+DEL tuşlarına basıp administrator yazıp enter a basmam yeterli oldu açıldı bilgisayar.fakat biraz değişiklik var gibi masaüstünde umarım programlarımada bişey olmamıştır.
SAYGILARIMI ARZ EDERİM.

engineer_84 arkadaşım
administrator olarak giriş yaptığınız için masa üstü vb. değişiktir.Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girin.Orada bilgisayarınızda açılmış olan kullanıcı hesaplarını göreceksiniz.Şifresini unttuğunuz hesapta oradadır.Şifresini unuttuğunuz hesabı seçerek yeni bir parola oluşturabilir ve bilgisayarınızı tekrar başlatarak eski kullanıcı hesabınız ve yeni oluşturmuş oldugunuz parolayla giriş yapabilirsiniz.Programlarınız oldugu gibi duruyor içiniz rahat olsun.

elkgazi ' Alıntı:
engineer_84 arkadaşım
administrator olarak giriş yaptığınız için masa üstü vb. değişiktir.Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girin.Orada bilgisayarınızda açılmış olan kullanıcı hesaplarını göreceksiniz.Şifresini unttuğunuz hesapta oradadır.Şifresini unuttuğunuz hesabı seçerek yeni bir parola oluşturabilir ve bilgisayarınızı tekrar başlatarak eski kullanıcı hesabınız ve yeni oluşturmuş oldugunuz parolayla giriş yapabilirsiniz.Programlarınız oldugu gibi duruyor içiniz rahat olsun.

sağolun sn.elkgazi vermiş olduğunuz bilgi yüreğime su serpti valla.
size ii çalışmalar diliyorum...
saygılar

Merhaba arkadaşım,
Sorununun çözümlenmesi beni sevindirdi.
Sayın arkadaşım elkgazi de benim diyeceğim sözleri söylemiş "administrator olarak giriş yaptığınız için masa üstü vb. değişiktir.Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girin.Orada bilgisayarınızda açılmış olan kullanıcı hesaplarını göreceksiniz.Şifresini unttuğunuz hesapta oradadır.Şifresini unuttuğunuz hesabı seçerek yeni bir parola oluşturabilir ve bilgisayarınızı tekrar başlatarak eski kullanıcı hesabınız ve yeni oluşturmuş oldugunuz parolayla giriş yapabilirsiniz.Programlarınız oldugu gibi duruyor içiniz rahat olsun."
Kendi hesabında olan şifreni bu şekilde kaldırabilir veya değiştirebilirsin. Unutulan şifre ile yüklenilmiş olan hiç bir veri silinmez silinemez. Sadece şifreli olduğu için erişemeyebilirsin. administrator hesabına şifre koyulmaz ise bu yukarıda tarif ettiğim şekilde her kullanıcı faydalanabilir ve böyle sorunları yaşadıkları anda da kendi kendilerine düzeltebilirler.
Umarım bi nebze de olsa yardımımız olmuştur sana.
Hayırlı günler, hayırlı ramazanlar ve hayırlı çalışmalar diliyorum. Kolay gelsin...

sağolun kasımyılmaz hocam bende sizlere hayırlı ramazanlar diler mutlu ve mesut geçmesini temenni ederim..
saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri