Bİlgİsayarim anİden kapaniyor yardim lÜtfen?

webcrack

Üye
ArkadaŞlar bİlgİsayarimi aÇtiĞim zaman bİlgİsayar aÇiliyor ve masaÜstÜ geldİkten sonra kapaniyor. sonra tekrar aÇmaya ÇaliŞtim bu kezde windows xp yazisi gelİr gelmez kendİ kendİne reset atiyordu ve masaÜstÜ hİÇ gelmedİ bende format Çektİm formattan sonra bİlgİsayar bu kez 15 dk sonra tekrar yİne kapandi bende bİr daha aÇtim yİne 15 dk sonra kapandi bİlgİsayardan gÜÇ seÇeneklerİnİ kontrol ettİm ve hİÇbİrzaman seÇeneĞİnde olduĞunu gÖrdÜm. bİr tÜrlÜ ÇÖzemedİm acaba sorun nerde olabİlİr yardimlarini beklİyorum Şİmdİden teŞekkÜrlerİmİ sunuyorum...

ArkadaŞlar bu arada fanlarida kontrol ettİm onlarda ÇaliŞiyor

Ağ bağlantısında bir sorun olabilir bilgisayarcıya bi danış yada içini hava ile iyicene temizle tozlanmış olabilir.

belki ısı problemin olabilir.işlemci ile soğutucu arasına bak belki de macun işlevselliğini yitirmiş olabilir.diz üstü mü masaüstü mü bilgisayar?

Merhaba arkadaşım, Bilgisayarının Bios parametreleri ile yapılan bazı değişiklikler neticesi itibariyle de bilgisayarında bu tarz rahatsızlıklar görülebilir. Bu konuda da bilgisayarın teknik anlamda bu konulardan anlayan kişilerden destek alınarak inceleme altına alınması gereklidir. Unutma ki format atmak her zaman çözüm değildir. Senin belki de arızan yazılımsal değil donanımsal kaynaklı arıza da olabilir. Kolay gelsin iyi çalışmalar...

merhaba arkadaşım pc rem leri arızalanmış...Daha önce aynı problemi bende yaşamıştım.

bilgisayarın güç kaynağı yetersiz olabilir
bilgisayara yeni donanım yahut program yüklemişseniz ve güç kaynağı ihtiyacı karşılamakta zorlandığında resetler

slm arkadaşım
pc kapanıp bi süre sonra sen açıyorsan güç kanağındandır.bunu bilgisayarında ağır bi program çalıştırarak deneyebilirsin.eğer reset atıyorsa ram arızasıdır.
kolay gelsin

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bilgisayarcıya götürdüm bilgisayarımı termal macun sürdük birde benim fanım çalışıordu hatta ben tam oturuyor biliyordum fakat fanın bir kenarı alttaraftan kırılmış bundan dolayı fan tam soğutamıyormuş ve benim pc sıcaklıktan dolayı aniden kapanıyormuş ayrıca arkadaşlar aklınızda bulunsun bişey daha öğrendim bilgisayarcı arkadaş dediki eğer işlemcin pentium değil de amd olsaydı restrart çekmezdi direk yanardı dedi ne kadar doğru bilmiyorum ama aklınızda bulunsun ...

ben bu amd yi kötüleyen bilgisayarcılara da gıcığım.amd salak mı yani aşırı ısınınca reset atacak işlemci yapamıyor mu? milleti amd den nasıl uzaklaştırırız diye uğraşıyorlar sanki.töbe töbee

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri