Büyütüeç Alacağım ama USB Digital Mikroskop Kamera Nasıl?

fktanik

Üye
8 Diopter bir TT-Technic masaüstü büyüteç aldım ancak nesneyi merceğe çok yaklaştırmak gerekiyordu iade ettim.
3 Diopter denedim çok büyütemse de işe yarayabilir. 5 Diopteri deneyemedim, nasıldır size. Arasıra elektronik ince işleri için kullancağım. 3'mü 5'mi daha iyi olur?

İkinci sorum ise bir arkadaş Digital mikroskop kamerlardan bahsetti. Bir yerde gördüm çok net bir şekilde büyütüyordu dedi. Gerçekten işe yararmı lehim işleri için.
Normalde gecikme yaşancağını düşünüyorum. Bu da büyük sorun olur gibime geliyor.

8LED 200X USB ??Dijital Mikroskop Endoskop Büyütücü Kamera - Siyah

h8660-4-7b41-500x500.jpg

Çok pahalı ayrıca PC şart, PC nde web cam vardır bi daha ucuz al bunun lensini sök ters çevir dürbünle tersten bakmak gibi veya başka lenslerle deneme yap kolay gelsin ;) ha cep telin kamerası kaliteli ise onla da mercek denemeleri yap Abim bnim

Son düzenleme:
Saatcilerin kullandigi mercek (lube) olurmu?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

ben resimdekine benzer aldım bir tane hoşuma gitti.görüntüde bir gecikme oluyor ama çok rahatsız etmiyor farketmedim.ama bir akrobata bağlanıp kullanılmasında payda var.çünkü görüntü netleştirmek için kımıldatmamak gerekiyor.

İnce işler yapıyorsanız şart .
eBay de 20 dolar civarı..

23uq0qp.jpg

2lxyyi8.jpg

Eski tip x200 , x800 bile var.
Cisim yaklaştıkça daha da büyütme imkanı var.
Örnekler öylesine çekilmiş şeylerdi , kodları okumam yetmişti.
Bazıları dongle ile çalışan ölçüm programı içerir az daha duygusaldırlar.
Chip lerin içini ölçüp ne olduğuna bakıp gerekeni yapan kaçıklar var.

usb microscope | eBay

Edit :
Az daha yakından mesela :

52jatl.jpg

Eski tip x200 , x800 bile var.
Cisim yaklaştıkça daha da büyütme imkanı var.
Örnekler öylesine çekilmiş şeylerdi , kodları okumam yetmişti.
Bazıları dongle ile çalışan ölçüm programı içerir az daha duygusaldırlar.
Chip lerin içini ölçüp ne olduğuna bakıp gerekeni yapan kaçıklar var.

usb microscope | eBay

Edit :
Az daha yakından mesela :

Çok hoşuma gitti. Lehimleme yaparken sıkınıt oluyormu. Yani gecikme çok önemli. Anlık bir gecikme bile sıkıntı yaratmazmı acaba?

Saçmalama , bu tip oyuncaklar 25 frame civarıdır.
Yakın mesafeden en ufak bir titreşim bile görüntünün bir noktasının ekranın yarısı kadar yol kat etmesi demektir.
Bu kadarlık bir görüntüyü net yakalamak için en az 5000 estantene gerekir ki senin duygularının çok ötesinde rakamlar ifade edilir.

Pardon , lehimi kaç mili saniyede yapıyorsunuz ? :)

Birde sonradan bana bozuk atma.
Böyle yakın mesafelerde bu kadar büyütmelerde bu rakamlara 3 boyutlu görüntü bekleme.
Havya ucunun konumu için başka hislere ihtiyacın olacak ama kısa sürede geliştirebilirsin o kadar korkma.

Tamam, teşekkürler.

500x olanı aldım.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri