Büyük Motorla Yol verme

Kolay gelsin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sayın @manyeto ustam anladığım sen bizlerden daha büyüksün ve biliyorsun, bildiğini uygula, sonra da "böyle böyle yaptım oldu" de. buradaki büyükler (yaş önemli değil, ustalıkları) bir şeyler söylüyorsa azıcık dikkate al. bak nickin manyeto kendini magneto ile karıştırma. bu arada senin nickin ne diyorsan adaçayı bitkisinin yunancasıdır (ben birazcık rumum) Ada çayı , ballıbabagiller familyasından Salvia cinsini oluşturan kokulu bitkilere verilen isimdir. hani hep demişimdir "karlı yüksek dağlar serin olur üşünür, buradaki ustalar hepimizin yerine düşünür"

sn manyeto
bu sorunu halledebildiniz mi?
bende bu yöntemi merak edip küçük motorlarla deneme yapmak istiyorum.
siz ne durumdasınız?

sayın @manyeto ustam anladığım sen bizlerden daha büyüksün ve biliyorsun, bildiğini uygula, sonra da "böyle böyle yaptım oldu" de. buradaki büyükler (yaş önemli değil, ustalıkları) bir şeyler söylüyorsa azıcık dikkate al. bak nickin manyeto kendini magneto ile karıştırma. bu arada senin nickin ne diyorsan adaçayı bitkisinin yunancasıdır (ben birazcık rumum) Ada çayı , ballıbabagiller familyasından Salvia cinsini oluşturan kokulu bitkilere verilen isimdir. hani hep demişimdir "karlı yüksek dağlar serin olur üşünür, buradaki ustalar hepimizin yerine düşünür"
boş konuşmuyorum gerçekten grgr modu da değil.devreye yıldızda bağlansa soft starter ile de bağlansa çok fazla akım çeken motorlardan kurtulmak mümkün değil taş ocakcılar bilir. burada ise iki motoru önce seri bağlayıp yıldız yapıyoruz. ardından her motor bağımsız yıldız son her motor üçgen.
ben bunu daha ufak güçlerde test ettim motorların gerilimleri düşüyor eğer uçlarında yük yoksa motorlar hızla devrini buluyor.

boş konuşmuyorum gerçekten grgr modu da değil.devreye yıldızda bağlansa soft starter ile de bağlansa çok fazla akım çeken motorlardan kurtulmak mümkün değil taş ocakcılar bilir. burada ise iki motoru önce seri bağlayıp yıldız yapıyoruz. ardından her motor bağımsız yıldız son her motor üçgen.
ben bunu daha ufak güçlerde test ettim motorların gerilimleri düşüyor eğer uçlarında yük yoksa motorlar hızla devrini buluyor.
bana yazma ben tamirciyim, 48 yaşından sonra elektronik kart tamirini öğrendim. mühendis arkadaşlara anlat derdini ve ben AC den ve motordan, sürücüden, yıldız-üçgen hiç anlamam.

yük varsa n'oluyor?

Bu yaptığınız uygulamaya bir referansınız var mı yoksa tamamen kendi fikriniz mi ? Yabancı sitelerden de link paylaşabilirsiniz. Valla ben 44 yaşındayım bugüne kadar böyle bir uygulamayı ne duydum ne gördüm. Zaten olması gereken cozumleri arkadaşlar sıralamış. Mevcut durumunuzla yapılabilecek çözüm soft starteriniz izin veriyorsa %30 gerilimle kalkış yapmayı deneyin . Bizde de 500 kw lik üç kompresör var . Motorları 3300 volt ve ona göre de yüksek gerilim yolvericisi var . Yuksek motor güçlerinde imkan dahilinde ise gerilimi yükseltmek en makul çözüm. Ayrıca kompresörler ilk önce boşta kalkış yapıp daha sonra yüke giriyor klape yardımıyla.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri