Bütün inverter ve sürücülerin arıza kodlarını tek kitapta toplasak?

unal.gumus

Üye
Herkeze kazasız belasız gunler dılıyorum.
ozel bır fırmada elektrık bakımcıyım. işletmemizde çeşitli marka,model ve seride 20 ye yakın surucu ve ınverter var.Bu sürücü ve inverterler malumunuz üzre arızaya girebiliyorlar ve her seferınde kıtapcık aramak durumunda kalıyorum.
şöyle bir fikrim; Herkez elınde bulunan farklı marka,model ve serideki sürücü ve inverter kitaplarını tek bir noktada toplayıp sadece arıza kodlarında oluşan kucuk bır cep kıtabı bastırıp form uyelerınden isteyenlerin alabilecegi şekilde hazırlasak nasıl olur?
Bu konuda neler dusunursunuz? yorumlarınızı beklıyorum

cok güzel olur aslında ama e kitap seklinde olursa bence daha da iyi olur

çok iyi bir fikir. tebrik ediyorum bu büyük bı sorun bende bu fıkre katılıyorum. olmadı pdf dosyaları olarak toplayıp sadece arıza kodları çözumlerı olarak butun sayfaları bırlestırır tek dosya halıne getırıp burda paylaşırız ihtiyacı olan üyeler indirip yazıcılarından çıktı alabilirler..

tabi bu konuda bı yonetıcı kardesımızın konuyu gozden gecırıp bır calısma yapması lazım

güzel bir yere konu açmakla kutlarım sizleri, Yalnız küçük cep kitabı olmaz arkadaşlar , Arıza kodlarının hangi menü ve hangi değişkenlerin yapılacağı farklılık yaratabiliyor.Bunun yerine sn.Engn_baba arkadaşın dediği gibi pdf formatlarında olursa Her bir forum üyesi arıza sebebi,çözümü ve kullandığı invertere göre arıza kodunu söylerse bu iş rayına girer diye düşünüyorum...

güzel bir yere konu açmakla kutlarım sizleri, Yalnız küçük cep kitabı olmaz arkadaşlar , Arıza kodlarının hangi menü ve hangi değişkenlerin yapılacağı farklılık yaratabiliyor.Bunun yerine sn.Engn_baba arkadaşın dediği gibi pdf formatlarında olursa Her bir forum üyesi arıza sebebi,çözümü ve kullandığı invertere göre arıza kodunu söylerse bu iş rayına girer diye düşünüyorum...
tesekkurler. katılıyorum farklı goruslerı duymak benı sevındırdı sn.Engn_baba ve sn.teknobilim74 dedigin sekildede mantıklı

ben delta vdf b,vdf s,vdf e,Altivar 312,31 omron,control tecnıcque , mıcro master 440,420 bırde ABB inverterlerin arıza kodları hatta kullanım kılavuzlarını burada paylasabılırım elımde pdf dosyası olarak bulunmakta. ama nasıl paylasıcagımı bılmıyorum :) o konuda yardımcı olursanız en kısa surede bunları paylasabılırım yada yönetıcı arkadasa gonderırım o ayrı bı sayfa olarak İNVERTER ARIZALARI mesela hepsi bir butun halınde sayfa olarak toplasın farketmez foruma nasıl yukeleyebılırım ben bunları?

en azından bızım ısletmede bu invertörler var bunları kullanıyoruz hepsını takıp etmek benım ıcınde zor oluyor kılavuz arıyoruz sureklı

bu konu geçen sene fuarda aklımıza geldi, bildiğiniz üzere fuarda üyelere verdiğimiz kitapçıklar vardı. o tarz bir şey hazırlamak aklımıza geldi fakat iş yoğunluğundan yapılamadı. bu konuda bize destek verecek üyelerimiz olursa baskı konusunda seve seve yardımcı oluruz ve önümüzdeki furlarda bu kitapçığı üyelere hediye edebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri