Bütün blok elektriği kesiliyor!

Bu mevzu ile ilgili olarak gırgır bir hatıramı anlatayım . Eskiden dağıtım hatlarının çoğu kısmı özelleşmeden önce oturduğumuz ilçede bir OG dağıtım merkezi vardı devlete ait . Tesis lojmanında tek bir çalışan ailesi ile bekliyordu . Adam eşine kesici falan kurmayı öğretmiş . Bazen işyerinde enerji kesildiğinde dağıtım merkezini arıyordum . Adamın kendi arazi nerde olduğu belli değil , telefonu eşi açıyordu . Abi kesici açmış , şimdi kuracam falan diyordu . Kapıcı falan muhabbeti dönünce o aklıma geldi .

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
@Under Ground :D

Teknisyene sizin bilgileri iletince bozuldu biraz :) Kapıcı da benden başka arayan olmadığı için bana trip yaptı.
Koskoca binada 7 saat süren 9 kesintiyi benden başka bildiren olmamış! Ne yani onlar farkına varana kadar elektriksiz mi kalacağız :)

Sizin teknisyene bu fotoyu gösterin :D

20190923_234514.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri