Bütün blok elektriği kesiliyor!

Bu mevzu ile ilgili olarak gırgır bir hatıramı anlatayım . Eskiden dağıtım hatlarının çoğu kısmı özelleşmeden önce oturduğumuz ilçede bir OG dağıtım merkezi vardı devlete ait . Tesis lojmanında tek bir çalışan ailesi ile bekliyordu . Adam eşine kesici falan kurmayı öğretmiş . Bazen işyerinde enerji kesildiğinde dağıtım merkezini arıyordum . Adamın kendi arazi nerde olduğu belli değil , telefonu eşi açıyordu . Abi kesici açmış , şimdi kuracam falan diyordu . Kapıcı falan muhabbeti dönünce o aklıma geldi .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
@Under Ground :D

Teknisyene sizin bilgileri iletince bozuldu biraz :) Kapıcı da benden başka arayan olmadığı için bana trip yaptı.
Koskoca binada 7 saat süren 9 kesintiyi benden başka bildiren olmamış! Ne yani onlar farkına varana kadar elektriksiz mi kalacağız :)

Sizin teknisyene bu fotoyu gösterin :D

20190923_234514.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri